Watch Dogs: Legion, PS5 ve Xbox Series X’te 4K 30 FPS oynanabilecek

Watch Dogs: Legion ay sonunda oyuncularla buluşacak. Ayrıca aksiyon macera oyununun yükseltilmiş sürümleri, yeni nesil konsolların lansman günlerinde oyuncularla buluşacak. Oyunun Yapımcılarından Lathieeshe Thillainathan, Reddit‘teki bir soru-cevap oturumunda PlayStation 5 ve Xbox Series X sürümleri hakkında bazı bilgiler verdi.

Watch Dogs: Legion, PS5 ve Xbox Series X konsollarında 4K 30 FPS olarak oynanabilecek. Ayrıca yeni nesil sürümler ışın izlemeyi de destekleyecek. Böylece Londra’da geçen yeni macera göz alıcı grafikler ve gerçekçi yansımalarla karşımıza çıkacak. Bu yüksek kalitenin yanında 60 FPS’de daha akıcı bir deneyim sunan performans modu gibi herhangi bir ek seçenek belirtilmedi.

Watch Dogs: Legion çapraz ilerleme desteğiyle gelecek

Watch Dogs: Legion, Aiden Pearce

Thillainathan yeni oyunun lansmanda tüm platformlarda çapraz ilerleme desteği sunacağını ve ilk yıl içinde gelecek bir güncelleme ile platformlar arası oyun özelliğinin getirileceğini doğruladı. Mikro ödemelerle ilgili olarak, satın alımların sadece kozmetiklere odaklanacağını doğruladı. Yani oynanışa herhangi bir etkisi olmayacak.

Watch Dogs: Legion mağazasında oyunculara yeni kostümlerin yanı sıra birçok ücretsiz kozmetik seçeneği sunulacak. Thillainathan ayrıca ilk oyununun ana kahramanı Aiden Pearce‘ın yeni oyundaki varlığının anlamlı olacağını ve serinin gidişatına uygun bir hikayeyle geleceğini vurguladı. Aiden, DLC aracılığıyla ekibin bir başka üyesi olarak gelecek ve tek oyunculu hikayenin tamamı onunla yeniden yazılacak. Kahramanımız ana görevleri tekrar oynadığınızda tüm sinematiklere entegre edilecek. Oyuncuların hikayeyi Aiden olarak oynayabilmeleri için DLC’yi bitirmelerine gerek olmayacak.

Watch Dogs: Legion, 29 Ekim‘de PS4, Xbox One, PC ve Stadia için piyasaya sürülecek. Xbox Series X sürümü 10 Kasım, PlayStation 5 sürümü ise 12 Kasım’da yükseltilmiş özellikleriyle gelecek. Oyunun şimdiki nesil kopyasını alan oyuncular, yeni nesil sürümlere ücretsiz erişim elde edecek.