Aiden Pearce, Watch Dogs: Legion’da DLC karakteri olarak dönecek

Watch Dogs serisinin ilk oyununun ana kahramanı Aiden Pearce, Watch Dogs: Legion için lansman sonrası DLC karakteri olarak geri dönecek. Pearce, kendine özel hikayesi ile oynanabilir bir karakter olarak karşımıza çıkacak ve Season Pass ile gelecek dört oynanabilir kahramandan biri olacak.

Geliştirici Ubisoft Toronto, önümüzdeki haftalarda oyunun lansman sonrası DLC yol haritasını paylaşmayı planlıyor. Şu anda oyunun genişleme içeriğinin ne zaman geleceği açıklanmadı. Ubisoft, dünkü Ubisoft Forward etkinliği sırasında Aiden Pearce’ın dönüşünü gösteren bir teaser videosu yayınladı.

Watch Dogs Legion – Aiden Pearce teaser videosu:

Watch Dogs: Legion’ın yapımcısı Lathieeshe Thillainathan’a göre bağımsız DLC, daha yaşlı ancak daha akıllı bir Aiden Pearce’ın geri döneceğini öne sürdü. İçerik, karakterin hikayesinde yepyeni bir sayfa açacak. Ubisoft Toronto, bunun ötesinde Perace’ın rolüne ve oyuna neler katacağına dair herhangi bir ayrıntı açıklamadı.

Serinin yeni oyunu için hazırlanan Season Pass içeriği, şu anda ön siparişte olan Gold, Ultimate ve Collector sürümleriyle oyunculara sunulacak. DLC, yeni bir hikaye genişletmesi, ekstra DedSec görevleri, Pearce dahil dört yeni kahraman, bir DedSec araba kaplaması ve serinin 2014’te piyasaya sürülen ilk oyununu içerecek.

Aiden Pearce, Ubisoft Forward etkinliğinde duyurulan tek sürpriz karakter değildi. İngiliz rapçi Stormzy de oyunun kadrosuna katılacak. Müzisyenin yer aldığı “Fall on My Enemies” adlı görevde, kahramanımız yeni şarkısı “Rainfall”un yayınlanması için oyunculardan yardım isteyecek. Ubisoft dünkü etkinlik sırasında müzik videosunu paylaştı, ancak 1 Ekim’de tam sürümü yayınlanacak. Videodaki görüntülerin tamamı Watch Dogs: Legion’ın oyun motorunda oluşturuldu.

Stormzy’nin duyurulduğu video:

Watch Dogs: Legion 29 Ekim’de PS4, Xbox One ve PC için piyasaya sürülecek. Oyun, 10 Kasım’da gelecek yeni nesil sürümüyle Xbox Series X/S’in lansman oyunu olacak. Oyunun şimdiki nesil kopyasını alan oyuncular, yeni nesil sürümlere ücretsiz erişim elde edecek. PlayStation 5 sürümünün çıkış tarihi, Sony’nin sessizliği nedeniyle henüz açıklamadı.