Ubisoft, Skull & Bones’u farklı bir oyun modeliyle yeniden geliştiriyor

Ubisoft, açık dünya korsanlık oyunu Skull & Bones hakkında uzun zamandır sessizliğini koruyor. Oyun, E3 2017’de duyurulmasının ardından çok fazla öne çıkmadı. Skull & Bones’un ilk olarak 2018’in sonunda piyasaya sürülmesi planlanıyordu, ancak üç yıldır erteleniyor. Ubisoft’un açık dünya aksiyon oyunu üzerindeki çalışmalarına baştan başladığı bildirildi.

VGC’nin kaynaklarına göre Skull & Bones gelişimi çıkmaza girdi ve bu da sürekli olarak gecikmelere neden oldu. Kaynaklar yayıncının oyun üzerinde çalışmalarına yeniden başladığına ve Ubisoft’un açık dünya modelini güncellemeye karar verdiğini bildiriyor. Geliştiriciler, oyuna canlı servis bileşenleri eklemeye çalışıyor.

Skull & Bones’un dünyası, canlı hikaye anlatımıyla sürekli güncellenecek

Ubisoft Skull & Bones ertelendi

Skull & Bones, The Division 2 gibi canlı servis oyunlarıyla benzer şekilde çalışmayacak. Oyun, Fortnite ve Destiny 2 gibi canlı hikaye anlatımı özelliklerinden ilham alacak. Ubisoft merakla beklenen yeni oyununu, diğer canlı servis projelerinden daha farklı hale getirmeye çalışıyor. Skull & Bones, topluluk davranışlarına göre gelişen karakterler, görevler ve hikayelerle dolu bir açık dünyaya sahip olacak.

Projede yapılan değişiklikle yaratıcı yönetmenlik rolü Elisabeth Pellen‘e devredildi. Eski yaratıcı yönetmen Justin Farren ayrıldı ve Wargaming’e katıldı. Bu değişikliğin, son dönemde gündeme gelen cinsel istismar haberleriyle ilgisi olmadığı belirtiliyor.

Ubisoft geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği etkinlikte Skull & Bones’tan yine bahsetmedi. Oyunla ilgili yeni haberler bir süre daha gecikecek gibi görünüyor.

yorum Yap