The Sinking City’nin PS5 sürümü yarın geliyor

The Sinking City, geliştirici Frogwares ve yayıncı Nacon arasındaki anlaşmazlıklar nedeniyle 2020 yılının yaz aylarında dijital mağazalardan kaldırılmıştı. Ardından iki şirket davalık olmuş ve Fransa’da devam eden davada mahkeme oyunun mağazalara dönmesi gerektiğine hükmetmişti. Lovecraft temalı korku oyunu aylar sonra döndü ve şimdi de PS5 sürümüyle yükseltmeler alıyor.

The Sinking City, PS5’te geliştirilmiş grafikler ve gerçek 4K çözünürlükte 60 FPS desteğine kavuştu. Konsolun SSD sürücüsü sayesinde yükleme ekranları önemli ölçüde hızlandı. Oyunda kaçırdığınız yerlere geri dönmenize ve oynamak istediğiniz seviyelere veya zorluklara doğrudan geçiş yapmanıza olanak tanıyan Aktiviteler desteği de var. Ayrıca DualSense kontrol cihazının yenilikçi özellikleri yeni nesil sürüme eklendi.

The Sinking City, PS5 için standart ve Deluxe Sürüm seçenekleriyle satışa çıkacak. Deluxe Sürüm, her ikisi de ekstra görevler içeren The Worshippers of the Necronomicon ve Merciful Madness genişlemelerini içerecek. Bunlara ek olarak Experience Boost, Chicago Organ Grinder silahına erken erişim, bonus kıyafet ve ekipmanlar içeren Investigator Pack‘e erişim sağlayacak. Merciful Madness DLC’si daha önce Nintendo Switch’e özel olarak çıkmıştı ve artık PlayStation oyuncuları da oynayabilecek.

The Sinking City

The Sinking City PS5 sürümüne ücretsiz yükseltme yok

Oyunun PlayStation 4 sürümünü satın alan oyuncular, PlayStation 5 sürümüne ücretsiz yükseltme alamayacak. Bunun nedeni, Frogwares ile oyunun eski yayıncısı Nacon arasında devam eden yasal sorunlar. Frogwares, PS5 sürümünü kendi yayınlıyor ve iki sürüm farklı ID’lere sahip. Yasal süreç çözülene kadar Frogwares önceki nesil sürümlere yükseltme sunamayacak.

İki şirket arasındaki sorunlar, The Sinking City’nin daha önce dijital mağazalardan kaldırılmasına yol açmıştı. Fragwares, oyunun yayıncılık haklarını eline aldı ve PS5 sürümünün daha uygun ve adil bir fiyatla satışa sunulacağını açıkladı. Daha da iyisi; PlayStation Plus üyeleri, 4 Mart’a kadar oyunu %30 indirimli olarak alabilecek.

The Sinking City yarın (19 Şubat) PlayStation 5’e geliyor. Frogwares, aynı zamanda oyunun tasarımından piyasaya sürülmesine kadarki süreci gösteren kapsamlı bir dijital sanat kitabı üzerinde çalışıyor. PS5 oyuncuları, dijital sanat kitabını gelecekte otomatik olarak ücretsiz alacak.