The Last of Us’ın geleneksel Salgın Günü isim değiştirdi

Naughty Dog, yedi yıl önce The Last of Us’ı piyasaya sürdü ve o zamandan bu yana 26 Eylül’ü Salgın Günü (Outbreak Day) olarak kutluyordu. Bu özel tarih, kordiseps mantarının The Last of Us dünyasını sonsuza dek değiştirdiği günü temsil ediyor. Ancak geliştirici, gelenek haline gelen kutlama tarihini yeniden adlandırmaya karar verdi.

Naughty Dog, bu yıl tüm dünyayı etkisi aldına alan ve yüz binlerce insanın ölümüne neden olan COVID-19 nedeniyle Salgın Günü ismini The Last of Us Günü olarak değiştirmeye karar verdi. Stüdyo, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımda insanlığın yıl boyunca koronavirüs nedeniyle yaşadığı zorlukların ardından “Salgın Günü başlığı altında kutlama yapmanın doğru olmadığını belirtti.

The Last of Us Günü için sürprizler yolda

Adı ne olursa olsun The Last of Us topluluğu bu geleneği sürdürecek ve 26 Eylül tarihi değişmeyecek. Naughty Dog’un bu yılki The Last of Us Günü için pek çok heyecan verici planı var. Paylaşıma verilen cevaplara göre geliştirici The Last of Us Part II’nin çok oyunculu modu Factions hakkında detayları ortaya çıkaracak. Factions modunun yeni oyunda da oyuncularla buluşacağı doğrulanmıştı. Hatta modun oynanış görüntüleri bile sızdırılmıştı.

Stüdyonun neler paylaşacağını ve PS5 duyurusu gelip gelmeyeceğini merakla bekliyoruz. Detaylar önümüzdeki günlerde paylaşılacak. Factions modu yeni nesil sürüme de büyük katkı sağlayacaktır. Naughty Dog geçtiğimiz ay The Last of Us Part II‘ye Grounded ve Permadeath modlarının yanı sıra yeni kupalar ve daha fazlasını getirmişti.