The Last of Us dizisinin 1. Sezonu, ilk oyunun hikayesine yakın olacak

HBO’nun The Last of Us dizisi özellikle oyun severler tarafından heyecanla bekleniyor. Naughty Dog eş başkanı Neil Druckmann, diziye dair yeni bir açıklama yaptı ve 1. Sezonun ilk oyuna dayanacağını ve hikayeye oldukça yakın olmasının yanı sıra bazı yönlerden büyük ölçüde sapacağını söyledi.

SXSW 2021 sırasında IGN’e konuşan Druckmann, dizinin oyundan bazı diyaloglar içereceğini ve ekibin öncelikli amacının HBO’nun her şeyden önce serinin felsefi temellerini yakalamasını sağlamak olduğunu söyledi. The Last of Us dizisi temelde aynı yolculuğu ve karakter kimliklerini oluşturmaya çalışacak.

The Last of Us dizisi bazı noktalarda büyük ölçüde sapacak

Druckmann yaptığı açıklamada, “Yüzeysel şeylere gelirsek, mesela bir karakterin aynı ekose gömleği veya aynı kırmızı gömleği mi giymesi gerekir? Öyle görünebilir veya görünmeyebilirler. Bu, bizim için bu insanların kim olduklarının ve yolculuklarının özünü elde etmekten çok daha az önemli. Yine dizinin konusu bazı yerlerde hikayeye oldukça yakın olacak. HBO’nun senaryosunda oyunlardaki diyaloglar görmek komik. Bazen çok daha iyi bir etki yaratacak şekilde büyük ölçüde sapıyorlar. Çünkü biz farklı bir alanla uğraşıyoruz.” dedi. Naughty Dog eş başkanı sözlerine şöyle devam etti:

“Örneğin, oyunda oyuncuya mekanikler konusunda eğitim vermeniz gereken çok fazla aksiyon var. Bir TV dizisinde gerekenden daha fazla şiddete ve gösteriye sahip olmalısınız çünkü insanları silah kullanma konusunda eğitmeniz gerekmiyor. Bu gerçekten farklı olan bir şey ve HBO bizi sert aksiyondan uzaklaşmaya ve karakterin dramına daha fazla odaklanmaya harika bir şekilde itiyor. Şimdiye kadar en sevdiğim bölümlerden bazıları hikayeden büyük ölçüde saptı ve insanların onları görmesi için sabırsızlanıyorum.”

The Last of Us dizisinin ekranlara geleceği tarih henüz açıklanmadı. Ancak 2021 sonu veya 2022 başlarında gelmesi bekleniyor. Gelecek haber ve duyuruları sizlerle paylaşacağız. Dizide Ellie ve Joel’i oynayacak isimler daha önce açıklanmıştı. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

yorum Yap