The Last of Us dizisinde Joel ve Ellie’yi canlandıracak isimler belli oldu

HBO ekranlarından izleyicilerle buluşacak olan The Last of Us dizisi, özellikle oyun severler tarafından heyecanla bekleniyor. Naughty Dog’un PlayStation’a özel oyunundan uyarlanan dizide Joel ve Ellie karakterlerini canlandıracak başrol oyuncuları belli oldu.

The Mandalorian’ın yıldızı Pedro Pascal, The Last of Us dizisinde Joel olarak rol alacak. Game of Thrones dizisinde yıldızı parlayan genç oyuncu Bella Ramsey ise Ellie olarak karşımıza çıkacak. Her iki oyuncu da daha önce Game of Thrones dizisinde rol almışlardı. İkili bu kez kıyamet sonrası bir dünyada baskıcı karantina bölgesinden kurtulup zorlu bir yolculukta birbirlerine yoldaşlık edecekler.

The Last of Us, Pedro Pascal, Bella Ramsey, Ellie, Joel

Pedro Pascal, Wonder Woman 1984’te Max Lord’u canlandırdı. Ünlü aktör daha önce Netflix’in Narcos dizisinde ve Kingsman: Golden Circle filminde rol almıştı. Şu anda Disney+’ta yayınlanan Mandalorian dizisinde Mando karakterini canlandıran oyuncu, Judd Apatow’un yapım aşamasındaki Netflix filmi The Bubble’ın kadrosunda da yer alıyor. Öte yandan 17 yaşındaki İngiliz aktris Bella Ramsey, Game of Thrones dizisinde canlandırdığı Lyanna Mormont karakteriyle gönüllerde taht kurmuştu.

The Last of Us dizisi, Naughty Dog’un sevilen oyunundan uyarlanıyor

The Last of Us dizisi, salgının medeniyeti yok etmesinden 20 yıl sonrasında geçiyor. Bu yeni ve tehlikeli dünyada kaçakçı olan Joel, ölümcül salgının tedavisinin anahtarı olabilecek bir çocuk olan Ellie ile karşılaşıyor. Zorlu şartlar altında hayatta kalmayı öğrenen Joel, 14 yaşındaki kızı karantina bölgesinden kaçırarak salgına tedavi arayan bir gruba teslim etmeye çalışıyor. Küçük bir iş olarak başlayan macera, kısa sürede hayatta kalmak mücadelesinde birbirine baba-kız gibi sıkı sıkıya bağlanan ikilinin acımasız, yürek parçalayıcı yolculuğuna dönüşüyor.

2013 yılında PlayStation’a özel olarak piyasaya sürülen oyundan uyarlanan The Last of Us dizisi, Sony Pictures Television, PlayStation Productions, Word Games, The Mighty Mint ve Naughty Dog ortaklığının ürünü olarak gelecek. Tarihi drama filmi Beanpole’deki çalışmalarıyla tanınan Rus yönetmen Kantemir Balagov dizinin yönetmen koltuğuna oturacak. Naughty Dog eş başkanı Neil Druckmann ve Chernobyl’in yapımcısı Craig Mazin, dizinin yazarlığını ve baş yapımcılığını üstlendi. Ayrıca Chernobyl ve Game of Thrones’tan Cheryl Strauss, Naughty Dog eş başkanı Evan Well ve PlayStation Productions‘tan Asad Qizilbash ile Carter Swan baş yapımcı olacak.

The Last of Us dizisinin HBO ekranlarına 2021 sonu veya 2022 başlarında gelmesi bekleniyor. Craig Mazin daha önce dizide, oyunda kesilmiş olan çarpıcı bir sahnenin yer alacağını bildirmişti. Ayrıca dizinin Naughty Dog’un sevilen PlayStation hikayesini bozmayacağı ve hikayeyi genişleterek geliştireceği açıklanmıştı.