The Elder Scrolls Online, PS4’te desteklenmeye devam edecek

Bethesda’nın kataloğunda çok fazla canlı hizmet oyunu bulunmuyor. Ancak yayıncının Microsoft tarafından satın alınmasının ardından The Elder Scrolls Online‘ın PS4’teki geleceği sorgulandı. Neyse ki Bethesda’nın düzenli olarak güncellenen popüler RPG oyunu, satıştan etkilenmeyecek ve desteklenmeye devam edecek.

ZeniMax Online Studios’un başkanı Matt Firor’dan gelen bir mesaja göre The Elder Scrolls Online şimdiye kadar olduğu gibi gelecekte de desteklenecek. Çok oyunculu RPG’yi PlayStation 4‘te aktif olarak oynuyorsanız, ZeniMax’in güncellemelere devam edeceğini ve desteğini Sony’nin platformunda da sürdüreceğini belirtelim.

The Elder Scrolls Online, PlayStation 5’e gelecek mi?

Bethesda, The Elder Scrolls Online’ı şimdiki nesilde desteklemeye devam edecek olsa da, oyunun PlayStation 5‘teki geleceği bilinmiyor. Bethesda, satın alma gerçekleşmeden önce oyunu PS5’e getireceğini açıklamıştı. Yayıncı oyunu vadettiği gibi muhtemelen yeni nesil konsollara taşıyacak. Microsoft, her ne kadar ZeniMax’in tüm varlıklarını bünyesine katsa da en azından PlayStation platformundaki mevcut oyunları ve PS5 için verilen vaatleri göz ardı etmeyecektir.

Microsoft, Zenimax’i yaklaşık 7.5 milyar dolara satın aldı ve Xbox Game Pass kütüphanesine önemli katkı sağlamayı umuyor. Bethesda bünyesindeki Bethesda Softworks, Bethesda Game Studios, id Software, ZeniMax Online Studios, Arkane, MachineGames, Tango Gameworks, Alpha Dog ve Roundhouse Studios da şirketin çatısı altına girecek. Bu, The Elder Scrolls Online ile birlikte Fallout, Wolfenstein, DOOM, Dishonored, Prey ve Quake gibi popüler oyunların ve serilerin de el değiştireceği anlamına geliyor.

ZeniMax, The Elder Scrolls Online’ın Markarth adlı bir sonraki genişlemesini Kasım ayı başlarında yayınlamayı planlıyor.