Marvel’s Spider-Man ve Miles Morales’in yükleme süreleri karşılaştırıldı

PlayStation 4’e özel Marvel’s Spider-Man’de yükleme süreleri fena değildi. Ama çok da kısa değildi. Örneğin kahramanımız bir saklanma yerinden çıkarken, oyunculara yaklaşık 20 saniyelik yükleme ekranı gösteriliyordu. Ancak Spider-Man: Miles Morales, PlayStation 5 versiyonunda bu süreyi ortadan kaldıracak gibi görünüyor.

Sosyal medyada paylaşılan bir karşılaştırma videosu, 2018 yapımı PS4 oyunu ile Miles Morales arasındaki yükleme süresi farkını gözler önüne seriyor. Game Informer, geçtiğimiz günlerde Spider-Man: Miles Morales’in özel oynanış videolarını paylaştı. Twitter kullanıcısı Alejandroid1979, yeni neslin sunduğu yüksek performansı daha iyi görebilmemiz için bir karşılaştırma videosu yaptı.

Marvel’s Spider-Man ve Miles Morales’in yükleme performansları:

Videonun ilk 20 saniyesi, Marvel’s Spider-Man’in PS4 üzerindeki bir yükleme ekranını gösteriyor. Ekran kaybolduğunda Peter Parker sığınaktaki düşmanları alt ettikten sonra sonra bir çatıya iniyor. Videonun son birkaç saniyesi ise Miles Morales’in aynı şekilde bir deponun penceresinden hızla çıkıp kesintisiz bir şekilde açık dünya ortamına geri döndüğünü ortaya koyuyor.

Videonun ilk kısmı muhtemelen standart PS4’ten alındı ve yükleme süresi muhtemelen PS4 Pro’dan daha uzun. Yine de Miles Morales’in PS5 üzerindeki performansı, yükleme süresinin benzer koşullarda sıfıra indirildiğini gösteriyor. Depodan açık dünyaya geçiş anlık olarak görünüyor. Elbette bu, yeni nesil konsolun SSD sürücüsünün getirdiği teknik bir başarı. PlayStation 5, rakibi Xbox Series X ve Series S’e bu noktada önemli üstünlük sağlıyor.

Marvel’s Spider-Man: Miles Morales, 12 Kasım‘da PS4 ve PS5 oyuncularıyla buluşacak. PS5 ilk olarak aynı tarihte ABD, Japonya, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de satışa sunulacak. Ardından 19 Kasım’da dünyanın diğer bölgelerinde piyasaya sürülecek. Bu arada Sony, PS5’in kullanıcı arayüzünü gösterdi. Yeni nesil konsolun arayüzüne buradan göz atabilirsiniz.