Sony, PS5 Dijital Sürüm'ü PS4 ile aynı fiyata sunabilmekten memnun

Sony, PS5 Dijital Sürüm'ü PS4 ile aynı fiyata sunabilmekten memnun
Sony Interactive Entertainment CEO'su Jim Ryan, PlayStation 5'in fiyatının 2020'nin başlarında belirlendiğini ve salgın sürecinin kararla herhangi bir ilgisinin olmadığını açıkladı. Ryan ayrıca PS5 Dijital Sürüm'ü oyunculara...

Sony Interactive Entertainment CEO'su Jim Ryan, PlayStation 5'in fiyatının 2020'nin başlarında belirlendiğini ve salgın sürecinin kararla herhangi bir ilgisinin olmadığını açıkladı. Ryan ayrıca PS5 Dijital Sürüm'ü oyunculara PS4 ile aynı fiyattan satışa sunabildikleri için duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Jim Ryan, EDGE dergisine verdiği röportajda, Sony'nin PS5'in uygun fiyatlı dijital sürümünü 399 dolara piyasaya sürebildiği için "çok mutlu" olduğunu söyledi. PS4, 2013 yılında yine aynı fiyattan satışa sunulmuştu. Gerçekten de şirketin stok kısıtlamaları ve karaborsa faaliyetlerine rağmen standart modelle aralarında sadece disk sürücüsü farkı olan PS5 Dijital Sürüm'ü önceki nesil konsolla aynı fiyata sunabilmesi etkileyici.

"PS5 Dijital Sürüm, PS4 ile aynı fiyattan sunulabildiği için çok mutluyuz"

ps5 dijital sürüm

SIE CEO'su röportajında, "Geçen yılın sonlarında ürün yelpazemizi belirledik. Tercih ettiğimiz fiyatlandırma, bu takvim yılının başlarında, karantina öncesi belirlendi. Biz sadece yapmak istediğimiz şeyi yaptık ve uyguladık. Hayır, hayır, fiyat değişmedi, hayır. PlayStation 5'i, tüm gücü ve konsolun sahip olduğu özellik seti ile birlikte, 2013'te PS4'ü piyasaya sürdüğümüz fiyatla, 399 dolar/399 euro'dan sunabildik. Bu bizim için önemliydi ve başardığımız için çok mutluyum. 399 birim stratejisi geçen sefer çok iyi oldu ve bu sefer de işe yaramasını istiyoruz." ifadelerine yer verdi.

Ryan, PS5'in yaşam döngüsünün başlarında PS4'e kıyasla daha harika birinci parti oyunları alacağını sözlerine ekledi. Ayrıca 2021 projelerinin daha önce gördüğümüzden farklı bir seviyede olduğunu belirtti. SIE CEO'su daha önce Sony'nin öngörülebilir gelecekte nesiller arası oyunlar yapmaya devam edeceğini, ancak bu oyunların PS5 sürümlerinin sıfırdan inşa edileceğini söylemişti. Sony, PS5 nesline olabildiğince erken geçmek istese de, PS4 topluluğunu göz ardı edemiyor.

PS5 Dijital Sürüm, önümüzdeki yıl Türkiye'ye gelecek. Yeni nesil konsol, ülkemizde disk sürücülü model ile 8.299 TL'den lansman yaptı. Dijital model daha uygun fiyatla gelecek ve oyuncular için daha cazip bir seçenek olacak.