Sony, Play at Home ile Horizon Zero Dawn dahil 10 oyunu ücretsiz verecek

Sony, PlayStation Play at Home 2021 girişimini, PS4 için yenilenen Ratchet & Clank’i tüm oyunculara ücretsiz olarak sunarak başlatmıştı. Konsol devi, o zaman duyuruda daha fazla oyunun ücretsiz olacağını belirtmişti. PlayStation oyuncularını önümüzdeki haftalarda Horizon Zero Dawn dahil 10 adet ücretsiz oyun bekliyor.

Oyuncular, 26 Mart tarihinden itibaren bağımsız stüdyolar tarafından geliştirilen beş oyun ve dört PlayStation VR oyunu alabilecek. Ayrıca anime odaklı abonelik hizmeti Funimation / Wakanim‘in genişletilmiş denemesi de aynı dönemde ücretsiz sunulacak. Ardından 19 Nisan’da PlayStation özel oyunu Horizon Zero Dawn tüm oyunculara ücretsiz verilecek. Sony’nin önümüzdeki haftadan itibaren konsol oyuncularına vereceği bağımsız oyunların listesi şöyle:

  • Abzû
  • Astro Bot Rescue Mission (PSVR)
  • Enter the Gungeon
  • Moss (PSVR)
  • Paper Beast (PSVR)
  • Rez Infinite
  • Subnautica
  • The Witness
  • Thumper (PSVR)

Yukarıdaki 9 oyun, 26 Mart TSİ 06:00‘dan 23 Nisan TSİ 06:00‘a kadar PlayStation oyuncularına ücretsiz olarak verilecek. Oyunları almak ve indirmek için PlayStation Plus üyesi olmanıza gerek olmayacak. Söz konusu oyunlardan sadece üç tanesi PSVR gerektiriyor. Oyunları kütüphanenize eklediğinizde süresiz olarak sizin olacak. Funimation / Wakanim genişletilmiş deneme teklifi de aynı tarihler arasında sunulacak.

Horizon Zero Dawn 20 Nisan’dan itibaren ücretsiz olacak

horizon zero dawn complete edition

Horizon Zero Dawn Complete Edition, 20 Nisan TSİ 06:00’dan itibaren ücretsiz olacak. Complete Edition, ana oyunun yanı sıra Frozen Wilds eklentisini de içeriyor. PlayStation oyuncularının oyunu kütüphanelerine eklemek için 15 Mayıs TSİ 06:00’a kadar zamanı olacak. Horizon Zero Dawn teklifi de PS Plus aboneliği gerektirmiyor ve kütüphanenize eklediğinizde tamamen sizin oluyor.

Sony Interactive Entertainment başkanı Jim Ryan, PlayStation Blog üzerinden yaptığı açıklamasını, yakında paylaşacakları daha çok şey olacağını söyleyerek bitiriyor. Yani Play at Home girişimi ile oyuncuları yeni sürprizler bekliyor. Play at Home girişimi ile Ratchet & Clank’ı almadıysanız, 1 Nisan TSİ 03:00 tarihine kadar zamanınız olduğunu hatırlatalım. Detaylara buradan erişebilirsiniz.

Sony, Play at Home girişimi ile salgın döneminde evde kalan insanlara hediye oyunlar veriyor. Gelecek kampanya ve duyuruları sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

yorum Yap