Rust Console Edition yakında PS4 ve Xbox One için gelecek

Çok oyunculu hayatta kalma oyunu Rust, ilk olarak 2013 yılında PC için piyasaya sürüldü. Oyunun konsol versiyonu için yıllar süren bekleyiş yakında sona erecek. Double Eleven, Rust Console Edition ile oyunu konsollara taşımaya yaklaştıklarını duyurdu.

Yayıncı, Rust’ın şu anda devam eden kapalı betanın ardından ilkbahar aylarında PS4 ve Xbox One için tam sürüm olarak yayınlanacağını açıkladı. Konsol sürümüne özel olarak paylaşılan teaser fragmanı, tehlikelerle dolu kıyamet sonrası dünyayı sergiliyor. Oyuncuların rakiplerine ve doğaya karşı hayatta kalmak için taktiksel hareket etmeleri gerekecek.

Rust Console Edition

Rust, kıyamet sonrası sınırlı kaynaklara sahip bir adada geçiyor. Oyundaki tek amaç hayatta kalmak ve bunu yapmak için açlık, susuzluk ve soğuk gibi engellerin üstesinden gelmeniz gerekiyor. Ateş yakmak, barınak inşa etmek ve et için hayvanları avlamak atılacak ilk adımlar. Diğer oyuncularla ittifak kurup bir kasaba oluşturarak kendinizi diğer oyunculardan korumak ve ganimet için onları ortadan kaldırmalısınız.

Rust, 100 oyuncuya kadar çevrimiçi ve rekabetçi bir hayatta kalma deneyimi sunuyor. Oyunun teaser fragmanı, oyuncuların harap olmuş dünyada yapabilecekleri şeylere kısa bir bakış sunuyor. Ayrıca silahlı çatışmalar ve bazı kıyafetler de gösteriliyor. Oyunda mızrak ve yaylardan saldırı tüfeği, shotgun, hatta roketatar gibi ateş gücüne sahip silahlara ilerleyeceksiniz. Ayrıca daha iyi silahlar, zırhlar ve diğer eşyaları oluşturmak için planlar bulmanız gerekecek.

Rust Console Edition’ın geçtiğimiz yıl konsollara gelmesi bekleniyordu. Ancak Double Eleven, COVID-19 salgınının getirdiği zorluklar nedeniyle oyunun 2020’de piyasaya sürülemeyeceğini doğruladı. Neyse ki uzun süren bekleyiş yakında son bulacak.

Rust Console Edition teaser fragmanı:

yorum Yap