Hot Wheels Unleashed, konsollar ve PC için duyuruldu

MotoGP ve Monster Energy Supercross gibi oyunlarıyla tanınan İtalyan geliştirici Milestone, Hot Wheels Unleashed adlı yeni oyununu duyurdu. Hot Wheels markasının lisansını taşıyan arcade yarış oyunu, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One, Nintendo Switch ve PC için piyasaya sürülecek.

Mattel ve Milestone tarafından paylaşılan basın bülteni Hot Wheels Unleashed’ın markaya özel sıra dışı pistlerde yarış aksiyonu sunacağını belirtiyor. Ayrıca bölünmüş ekran özelliği ile yerel çok oyunculu desteğine sahip olacak. Oyundaki arabalarda, rekabeti kızıştıran alev püskürten turbo desteği, drift ve sıçrama gibi mekanikler olacak. Hot Wheels Unleashed’ın aksiyon dolu sinematik fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.

Hot Wheels Unleashed duyuru fragmanı:

Hot Wheels’in sahibi Mattel’in Dijital Oyun Başkanı Andrew Chan, yeni oyunun insanlara markayı yeniden keşfetme şansı vereceğini söyledi. Chan yaptığı açıklamada, “Oyun platformları aracılığıyla tüketicileri markalarımızla buluşturmaya devam ediyoruz. Hot Wheels, meydan okumaya teşvik eden bir marka ve Hot Wheels Unleashed, bu misyonu her yaştan oyuncu için hayata geçiriyor. Milestone’un yarış oyunu geliştirmedeki uzmanlığı, Hot Wheels markasını hem mevcut Hot Wheels hayranları hem de ikonik markayı yeniden keşfedebilecek oyuncular için çekici bir konsol ve PC deneyimine dönüştürmemizi sağladı.” ifadelerine yer verdi.

Hot Wheels bu yıl 53. yıl dönümünü kutluyor. Hot Wheels, adını 1984 yılından itibaren birkaç video oyununa verdi. Ayrıca markayı geçtiğimiz yıllarda Rocket League ve Forza Horizon 3 gibi oyunlara gelen genişletme paketlerinde gördük. Hot Wheels Unleashed, oyuncuların arabaları oyuncaklarla oynuyormuş gibi kontrol etmelerine izin verecek. Oyun, kozmetik seçenekler, pist setleri, çeşitli nadirlikteki arabalar gibi birçok özelliğe sahip olacak. Ayrıca bir pist düzenleyici ile kreasyonlar toplulukla çevrimiçi olarak paylaşılabilecek.

Milestone’un yaklaşmakta olan oyunlarından Monster Energy Supercross 4, 8 Mart’ta piyasaya sürülecek. Diğer yandan MotoGP 21, 22 Nisan’da oyuncularla buluşacak. Geliştiricinin

yorum Yap