Rocket League, ücretsiz olmasının ardından 1 milyon eş zamanlı oyuncuya ulaştı

Rocket League, 2015 yılında piyasaya sürüldü ve şimdiki neslin en başarılı çevrimiçi çok oyunculu oyunlarından biri oldu. Epic Games’in geliştirici Psyonix’i satın almasının ardından değişim başladı ve oyun geçtiğimiz günlerde ücretsiz oldu. Popüler araba futbolu ücretsiz olmasıyla birlikte 1 milyondan fazla eş zamanlı oyuncuya ulaştı.

Rocket League, PlayStation Plus oyunu olarak lansman yapmış ve oyunculardan büyük ilgi görmüştü. Bu başarı Epic Games’in gözünden kaçmadı ve şirket geçtiğimiz yıl Psyonix’i satın aldı. Geçtiğimiz Temmuz ayında oyunun 75 milyonu aşkın oyuncuya ulaştığı ve 5 milyardan fazla maç yapıldığı açıklandı. Ardından oyunun Steam’den kaldırılarak Epic Games Store’da yayınlandı ve tüm platformlarda ücretsiz oldu.

Ücretsiz Rocket League, oyunculardan büyük ilgi gördü

Rocket League, 1 milyon eş zamanlı oyuncu

Geliştirici Psyonix’in ortak başkanı Corey Davis, Rocket League’in 1 milyondan fazla eş zamanlı oyuncuya ulaştığını ekran görüntüsüyle birlikte paylaştı. Bu sayı görünüşe göre tüm platformlardaki oyuncuları yansıtıyor. Oyunun ücretsiz oluşuyla birlikte PS Plus ve Nintendo Switch Online gereksiniminin ortadan kalkması da eş zamanlı oyuncu sayısındaki artışa katkı sağladı.

Rocket League en son Mart ayında 120 bin eş zamanlı oyuncuya ulaşarak rekor kırmıştı. Steam’in verilerine göre oyun 24 Eylül’de 129.000’den fazla oyuncuya ulaştı. Sony, Microsoft ve Nintendo genellikle bu tür bilgileri paylaşmıyor. Oyunun 1 milyon eş zamanlı oyuncuya ulaşması, ücretsiz modelin etkisinin ne denli önemli olduğunu gösteriyor. Bu artış, elbette oyuncu sayısında da büyük artış sağlandığını ortaya koyuyor.

Rocket League, şu anda PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC’de oynanabiliyor. Oyunun ücretsiz olmasının ardından 1. Sezon da başladı. İlk sezonla birlikte Rekabetçi moda üç yeni rütbe geldi ve Solo Standart mod kaldırıldı. Ayrıca Rocket Pass ve çeşitli zorluklar da geldi. Detaylara buradan ulaşabilirsiniz.