Ücretsiz Rocket League’in 1. Sezon fragmanı yayınlandı

Popüler araba futbolu oyunu Rocket League, önümüzdeki hafta oynaması ücretsiz olacak. Psyonix, oyunun ücretsiz sürümüyle birlikte gelecek 1. Sezon hakkında bilgiler paylaştı. Geliştirici ayrıca ilk sezonla birlikte gelecek özellikleri tanıtan bir fragman da yayınladı.

Rocket League, tamamen yenilenen kullanıcı arayüzünü tanıtan yeni bir güncelleme aldı. Menü öğeleri grafiksel olarak yeni bir görünüm kazandı ve bir nevi basitleştirildi. Ayrıca Epic Games sistemini oyuna getirerek oyuncuların artık Epic arkadaşlarıyla bağlantı kurabilmelerini sağladı. Böylece Rocket League’i platformlar arasında tek bir hesaba bağlamanıza olanak tanıyan çapraz ilerleme özelliği oyuna dahil oldu. İşte 1. Sezon’la birlikte oyuna gelecek diğer özellikler:

Rocket Pass

Rocket League, Rocket Pass

Rocket League oyuncuları, 1. Sezonda yeni Rocket Pass’te seviye atlamaya başlayacak. Rocket Pass, geçmişte olduğu gibi 70’den fazla seviyeyle birlikte gelecek. Rocket Pass Premium’u satın alanlar, ücretsiz Rocket Pass seviyelerinde mevcut olmayan ve Süpersonik Akrobatik Roketle Çalışan Savaş Arabalarından esinlenen Harbinger aracını alacak.

Rocket Pass Premium, 1000 Krediye alınabilecek. Oyuncular 70 seviyeye ve 70. seviye sonrası Pro Kademedeki Özel Sürüm eşyalara ve öğelere erişim sağlayacak. Ayrıca Rocket Pass Premium’a sahip oyuncular, XP ve çeşitli eşyalar kazanmayı sağlayacak 3 ekstra Haftalık Görev alacak. Harbinger, Mister Monsoon Gol Patlaması, Mandala Tekerlekleri, League Legacy Boost ve daha fazlası dahil olmak üzere Rocket Pass öğelerine buradan göz atabilirsiniz.

Rekabetçi sezon ve turnuvalar

Rocket League’in 1. Sezonu Sezon 23 Eylül’de resmen başlayacak ve mevcut Rocket League oyuncuları, Rekabetçi Sezon 14’ün 22 Eylül’de sona ermesinin ardından ertesi gün yeni Rekabetçi Sezona başlangıç yapacak. Ayrıca, 1. Sezon Ödülleri vaktinden önce açıklanacak. İlk sezonla birlikte 3v3 Rekabetçi Turnuvalar da başlayacak ve katılım tamamen ücretsiz olacak.

Haftalık ve Sezonluk zorluklar yolda

Sezon 1 başladığında Haftalık ve Sezonluk Zorluklarla birlikte gelecek görevler, diğer etkinliklerle birlikte ilerlemenizi kolaylaştıracak. Zorlukları tamamlayarak XP ve ödüllerin kilidini açabileceksiniz. Sezonluk zorluklar 1. Sezonun sonuna kadar gelecek ve sezon ilerledikçe daha fazlası açılacak. Haftalık Zorluklar her Çarşamba sona erecek ve yenileriyle değiştirilecek.

Rocket League PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC platformlarında oynanabiliyor. Oyunun ücretsiz olmasıyla birlikte ilk sezon 23 Eylül’de başlayacak ve 9 Aralık’ta sona erecek.

Rocket League 1. Sezon fragmanı: