PS Plus aylık oyunları PS3 ve PS Vita için sona erecek!

PS Plus aylık oyunları PS3 ve PS Vita için sona erecek!
PlayStation Plus Martayına etkileyici bir listeyle ve bazı kötü haberlerle geldi. PlayStation oyuncuları PS Plus ile her ay 6 ücretsiz oyun alıyordu, ancak gelecek sene bu değişecek...Sony, PS3 ve PS Vita oyunlarının 8 Mart 2019'dan...
PlayStation Plus Mart

ayına etkileyici bir listeyle ve bazı kötü haberlerle geldi. PlayStation oyuncuları PS Plus ile her ay 6 ücretsiz oyun alıyordu, ancak gelecek sene bu değişecek...

Sony, PS3 ve PS Vita oyunlarının 8 Mart 2019'dan itibaren PlayStation Plus aylık oyun serisinin parçası olarak eklenmeyeceğini açıkladı. Bu kararın arkasındaki sebep ise artık oyuncuların çoğunun PS4 platformunda oynaması ve Sony'nin önceliklerini belirlemek istemesi.

PS Plus her ay iki PS4 oyunu sunmaya devam edecek

PlayStation Plus ile ayda iki PS4 oyunu abonelere sunulmaya devam edecek ve başka hiçbir ücretsiz oyun olmayacak. Bu, abonelerin mevcut aylık oyunlarının üçte ikisini kaybedeceği anlamına geliyor.

Sony'ye göre PS Plus aboneleri için başka hiçbir şey değişmeyecek. Düzenlemenin şartlarına göre; üyelerin "ücretsiz" oyunları oynamak için yine aktif bir PlayStation Plus aboneliğine sahip olması gerekecek ve ayrıca kayıt dosyaları için bulut tabanlı depolama gibi diğer avantajlar da aynı kalacak. Aboneler, halihazırda kütüphanelerine eklemiş oldukları PlayStation Plus oyunlarına erişimi kaybetmeyecek.

Sony çevrimiçi çok oyunculu hizmeti, çevrimiçi kayıt depolama, PS4 aylık oyunları ve içerik ve ağ hizmetleri genelindeki özel PS Store indirimleri gibi, PS Plus ayrıcalıklarıyla elde edilen avantajlara öncelik vermeye devam edeceğini belirtti.

Aboneler 8 Mart 2019 tarihine kadar aylık 6 oyun almaya devam edecekler.