PlayStation Now yeni nesil PS5’te de hizmete sunulacak

Sony’nin PlayStation Now oyun akışı hizmeti fiyatlarda yapılan değişiklikle nedeniyle küçük bir revizyon geçirdi. Bu hareketin önümüzdeki ay başlayacak olan Google Stadia ile rekabet hamlesi olup olmadığı konusunda tartışmalar var. Fiyat düşüşünün gelecek nesile yönelik fayda sağlayacağına dair fikirler de var. Gelen yeni haberlere göre Sony, PS Now hizmetinin PlayStation 5’i hedeflediğini doğruladı.

Famitsu dergisinin Sony Interactive Entertainment Ağ bölümünden Yasuhiro Osaki ile röportaj gerçekleştirdi. Röportajda Osaki, Sony’nin yeni nesil konsoluna PlayStation Now’ı dahil etme planlarını doğruladı. Ayrıca şirketin şu anda akıllı telefonlardaki akış hizmetini destekleme niyetinde olmadığını da ortaya koydu.

Osaki ayrıca hizmetin devam eden evrimine de değindi. God of War ve Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu gibi oyunlar son zamanlarda PlayStation Now’a dahil oldu. Daha fazlasının gelip gelmeyeceği merak konusu. Ancak görünüşe göre yeni oyunlar yolda. Osaki hizmete her ay daha popüler oyunlar ekleneceğini belirtti. Yani abonelerin sınırlı süreli tekliflerde de artış görmeyi bekleyebilirler.

PlayStation Now’ın fiyatlarının düşmesinin ardından Sony, PS5 hakkında daha fazla bilgi verdi. Yeni nesil konsol 2020 yılının sonunda piyasaya sürülecek. PlayStation 5 hakkında şimdiye kadar onaylanan tüm bilgilere buradan erişebilirsiniz.

PlayStation Now ülkemizde ne yazık ki aktif değil. Hizmet şu anda ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, Japonya, Kanada, Lüksemburg, Norveç, Portekiz’de kullanılabiliyor ve gün geçtikçe daha fazla ülkeye açılıyor. PS Now hizmeti hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.