PS5 için yeni sistem yazılımı güncellemesi yayınlandı

PlayStation 5 geçtiğimiz hafta lansman sonrası ilk sistem yazılımı güncellemesini almıştı. Sony, çok geçmeden yeni nesil konsolun sistem performansını iyileştirmeyi hedefleyen ikinci bir güncelleme yayınladı. PS5 sistem yazılımının yeni sürümü ayrıca kullanıcıların karşılaştığı bazı sorunları da ortadan kaldırıyor.

PS5 sistem yazılımı güncellemesi 20.02-02.26.00, ilk güncellemede olduğu gibi 886 MB boyutunda. Yeni sürümü, Ayarlar > Sistem > Sistem Yazılımı > Sistem Yazılımı Güncellemesi ve Ayarlar > Sistem Yazılımını Güncelleme bölümüne giderek, İnternetten Güncelle seçeneğiyle indirip yükleyebilirsiniz.

PS5 sistem yazılımı 20.02-02.26.00 güncelleme notları:

  • Bu sistem yazılımı güncellemesi, sistem performansını iyileştirir.
  • Oyunların yüklü disk sürümlerinin bazen silinmesine neden olan bir sorun giderilmiştir.
  • Dinlenme modundayken PlayStation 5 kablosuz kontrol cihazının, bazı PS5 konsollarıyla birlikte verilen USB kablosunu kullanarak PS5’in ön tarafındaki USB Type-A bağlantı noktasına bağlandığında şarj edilmesini engelleyen bir sorun çözüldü.

PlayStation 5 ilk olarak 12 Kasım’da belirli bölgelerde piyasaya sürüldü ve ardından 19 Kasım’da ülkemiz de dahil olmak üzere küresel olarak satışa sunuldu. Yeni nesil konsol geçtiğimiz hafta ilk sistem yazılımı güncellemesini almıştı. Güncelleme sistem performansını iyileştirmekle birlikte İndirme Sırası ile ilgili sorunları çözmeye odaklanıyordu.

PlayStation 5 sistem yazılımı güncellemeleriyle ilgili detaylara ve yükleme seçeneklerine buradan göz atabilirsiniz. PS5 hakkındaki tüm haber ve duyuruları buradan takip edebilirsiniz.