PS5 ve Xbox Series S, 2020’nin En İyi Buluşları listesine girdi

Yeni nesil konsollar, heyecanla beklenen tanıtımları ve lansmanlarıyla yıl boyunca tüm dünyada büyük ilgi uyandırdı. Sony’nin PS5 ve Microsoft’un Xbox Series S konsolları hayatımıza henüz girmelerine rağmen Time dergisi tarafından “2020’nin En İyi Buluşları” listesine dahil edildi.

Time dergisi, PlayStation 5 ile yapılan ilerlemelerin kullanıcılar için devrim niteliğinde bir oyun deneyimi sunduğunu belirtiyor. Ayrıca DualSense kontrol cihazı ve Insomniac Games’in yeni oyunu Marvel’s Spider-Man: Miles Morales de Time’ın seçimine yön veren diğer odak noktaları oldu. Time, PS5’in oyun deneyimini geliştiren birçok özelliğinden övgüyle bahsetti. İşte PS5 hakkında yazılanlar:

PS5, PlayStation 5

PS5 – Oyun Devrimi

Sony’nin yeni oyun konsolu, devrim niteliğinde bir deneyim oluşturmak için bir araya gelen küçük gelişmeler içeriyor. Boyu 30 cm’den daha uzun ve ağırlığı 4,5 kg’ın biraz altında olan PlayStation 5, şimdiye kadar yapılmış en büyük oyun konsolları arasında yer alıyor. Sony’nin Spider-Man: Miles Morales gibi görsel açıdan muhteşem oyunları desteklemek için alana ihtiyacı vardı. Katı hal sürücüsü (SSD) sayesinde oyunlar neredeyse anında yükleniyor. Grafik işlemcisi, PS4’ten neredeyse 10 kat daha hızlı. Bu, güzel görseller sağlıyor ve yeni kontrol cihazı, oyun oynamaya yeni bir boyut kazandıran dokunsal geri bildirim sensörleriyle dolu. Bir karakter kum üzerinde yürüdüğünde, oyuncular kontrol cihazında titreşim hissederler. Örneğin Spider-Man, bir metroda tutunduğunda oyuncular trenin gürültüsünü hissediyor. Tüm bunlar göz önüne alındığında şimdiye kadar gördüğümüz en güçlü oyun konsolu olabilir.

İlginç bir şekilde listede Microsoft’un premium Xbox Series X konsolu yerine daha ucuz olan Xbox Series S yer aldı. Time’dan Matthew Gault, Series S’nin Xbox Game Pass ile birlikte oyunların Netflix’i olabileceğine inanıyor. Konsolun 299 dolarlık fiyatıyla şirketin gizli silahı olabileceğini öne sürüyor. Ayrıca uygun fiyatlı konsolun oyunları 120 FPS‘ye kadar oynatabildiğini ve bu noktada Xbox One’dan %100 daha yüksek performans sunduğunu vurguluyor.

PS5, Xbox Series X ve Xbox Series S konsollarının tüm teknik özelliklerine buradan erişebilirsiniz. Yeni nesil konsollar arasından sizin tercihiniz hangisi? Yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz.