PS2 temalı PlayStation 5 konsepti gerçek oluyor

PS2 temalı PlayStation 5 konsepti gerçek oluyor
Sony, yeni nesil PlayStation 5 konsolunu sadece beyaz renkle piyasaya sürdü. Bu nedenle cihazın dış yüzünü renklendirmek üçüncü parti şirketlere kaldı. SUP3R5 adlı bir web sitesi, tasarladığı PS2 temalı PS5 konsollarını...

Sony, yeni nesil PlayStation 5 konsolunu sadece beyaz renkle piyasaya sürdü. Bu nedenle cihazın dış yüzünü renklendirmek üçüncü parti şirketlere kaldı. SUP3R5 adlı bir web sitesi, tasarladığı PS2 temalı PS5 konsollarını satışa sunmaya hazırlanıyor. Nostaljik görünümlü yeni nesil konsol, önümüzdeki günlerde ön sipariş verilebilecek.

Tanıtım görsellerinde özel tasarım konsolların 'PlayStation'ın 30. Yıl Dönümü'ne özel olduğu belirtiliyor. Ancak PS1 26 yıl önce, PS2 ise 20 yıl önce piyasaya sürüldü. Bu bağlamda 30. yıl dönümü ifadesinin konsept olarak kullanıldığı söylenebilir. Tasarım genel anlamıyla PS5 ile aynı olsa da renk ve logo değişikliği PS2 efsanesini yaşatıyor.

PS2 temalı PlayStation 5 konsolu mat siyah olarak tasarlandı

PS2 temalı PlayStation 5 konsolu

PlayStation 5'in beyaz plakaları, PlayStation 2 temalı cihazda mat siyah plakalarla değiştirildi. Açma kapama düğmesinin altında ve siyah plaka üzerinde eskisi gibi renkli logo bulunuyor. Plakanın alt köşesinde mavi bir 30. yıl dönümü çıkartması var. DualSense kontrol cihazının dokunmatik yüzeyi ve gövdesi de mat siyah olacak şekilde değiştirildi. Oyun kolundaki logo elbette PS2 temasına sahip ve sağdaki düğmeler, eskisi gibi renklendirildi. Create, Options ve d-pad düğmeleri düz siyah olarak kaldı.

Konsol aslında Reddit'te render görselleri yapan whattheefth tarafından tasarlanmıştı. Tasarım o kadar popüler oldu ki, SUP3R5, konsolu gerçeğe dönüştürmeye karar verdi. PlayStation 5 konsolunun standart beyaz görünümünü beğenmeyen veya Golden Rock, Truly Exquisite gibi lüks tasarımlara binlerce dolar vermek istemeyenler için uygun bir seçenek olabilir. Ancak PS2 temalı PS5 konsolu maalesef sınırlı sayıda üretilecek. Sadece 304 adet konsol ve 500 adet DualSense satışa sunulacak.

SUP3R5, kendi parçalarını üretmek yerine konsolun mevcut bileşenlerini değiştirerek yasal tehditlerden kaçınmayı hedefliyor. PS2 temalı ön siparişler 5 Ocak'ta başlayacak. Özel tasarım PlayStation 5'in fiyatı 649 dolar olarak belirlendi. Bu fiyat muhtemelen hem dijital, hem de disk sürücülü model için geçerli. DualSense kontrol cihazı ise 99 dolara satılacak. Konsolun ön sipariş sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.