Caviar’dan 20 kg altın ile kaplı özel tasarım PlayStation 5 konsolu

PlayStation 5 piyasaya sürüldükten sonra yeni nesil konsol için dış kapaklar yapan birçok şirket ortaya çıktı. Ancak teknolojik ürünleri lüks tasarımlara dönüştüren Rusya merkezli Caviar, üzerinde 20 kg ağırlığında 18 ayar altın taşıyan PS5 ve DualSense kontrol cihazı ile sıra dışı bir teklif sunuyor.

“Golden Rock” adı verilen sınırlı üretim PS5, zorlu bir üretim aşamasından geçiyor. Konsol, sekiz katmandan oluşan 18 ayar altınla kaplı ve toplam 20 kg ağırlığında. Ayrıca 3 boyutlu tasarım, kayalıkları ve altın cevherinin geometrisini temel alıyor. Caviar’a göre kasa, modele hacim ve doku kazandıran özel bir mücevherat tekniği kullanılarak yapıldı.

PlayStation 5 ile birlikte DualSense kontrol cihazı da özel bir tasarımla karşımıza çıkıyor. Oyun kolunda altın ve timsah derisi kullanıldı. Altın, ağırlığı çok artırmaması için sadece dokunmatik yüzeyle sınırlandırıldı. Ancak kullanımı zorlaştıran, engebeli bir dokuya sahip. Kontrol cihazının gövdesi ve tutma yerleri ise birinci sınıf siyah timsah derisiyle kaplandı.

Özel tasarım PlayStation 5 konsolunun değeri yaklaşık 900 bin dolar

Caviar, 20 kg altın, PS5

Caviar, tek bir Golden Rock konsolu üretiyor. Türünün tek örneği olan konsolu satın almak isteyenlerin cüzdanın da ötesinde banka hesabını biraz zorlaması gerekecek. Konsolun fiyatı henüz açıklanmadı ancak tek başına altının maliyeti konsolu 900 bin dolar seviyesine çıkarmaya yeter. Golden Rock muhtemelen piyasadaki en pahalı PS5 konsolu olacak.

Caviar, teknolojik ürünleri lüks malzemelerle modifiye etme konusunda uzman bir şirket. Özel PlayStation 5 konsolu, şirketin Fantastic Four serisinin bir parçası olarak özelleştireceği dört üründen biri. Caviar, Apple Airpods Max, Samsung Galaxy S21 Ultra ve Nike Air Jordan spor ayakkabılara da benzer dokunuşlar yapıyor. Ürünlerden en ucuzu 15.380 dolarlık Nike Air Jordan spor ayakkabılar olarak görünüyor. Özel tasarım ürünlere ve tüm detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Truly Exquisite de daha önce 24 ayar altın kaplama PlayStation 5 ile dikkatleri üzerine çekmişti. Ancak şirketin satışa sunduğu konsollardaki altın miktarı Golden Rock’ta olduğu kadar ağır değildi ve fiyatları yaklaşık 11 bin dolar dolaylarındaydı. Caviar’ın özel konsolunun yerine yaklaşık 80 tane Truly Exquisite konsolu alınabilir.

yorum Yap