PlayStation Plus Mart ayı ücretsiz oyunları açıklandı

PlayStation Plus abonelerinin Mart ayında indirebilecekleri ücretsiz oyunlar belli oldu. Sony, Kasım ayındaki PlayStation 5 lansmanından bu yana standart olarak 3 ücretsiz oyun veriyordu, ancak oyuncuları bu ay 4 adet ücretsiz oyun bekliyor. PS Plus abonelerine Mart ayında Final Fantasy VII Remake, Maquette, Remnant: From the Ashes ve Farpoint verilecek.

PlayStation Plus abonesi olan PS4 oyuncuları, Final Fantasy VII Remake, Remnant: From the Ashes’ı ücretsiz indirebilecek. PS5 kullanıcılarına özel PS Plus oyunu ise Maquette olarak açıklandı. Ayrıca Sony, PSVR 2 duyurusunun ardından PSVR oyuncuları, Farpoint’i herhangi bir bedel ödemeden alabilecek. Şimdi PS Plus Mart 2021 oyunlarına yakından bakalım.

PS Plus Mart 2021 oyunları:

Final Fantasy 7 Remake

Final Fantasy VII Remake (PS4)

Square Enix’in ikonik RPG oyunu Final Fantasy VII Remake, geçtiğimiz yıl yeniden tasarlandı ve unutulmaz karakterleri, akıllara durgunluk veren bir hikaye ve destansı savaşlarla geri getirdi. Oyunda dünya, gezegenin yaşam gücünü mako enerjisi halinde kontrolü altında tutan bir şirket olan Shinra Electric Power Company’nin hâkimiyetinde. Shinra’nın seçkin SOLDIER biriminin eski üyesi olan Cloud Strife, artık paralı asker oldu ve Midgar şehrine geri dönerek Avalanche direniş grubuna yardım ediyor. Başlangıçta gezegeni tehdit eden entrikalarına karşı savaşmak için Shinra’ya karşı cüretkar baskınlar düzenleyen Cloud ve yoldaşları, kendilerini bekleyen sonuçların farkında değiller.

PlayStation Plus Mart ayı oyunları arasına dahil edilen Final Fantasy VII Remake’in PS4 sürümü, PS5 sürümüne yükseltilemeyecek.

Remnant: From the Ashes

Remnant: From the Ashes (PS4)

PlayStation Plus abonelerine sunulan üçüncü şahıs hayatta kalma aksiyon oyunu Remnant: From the Ashes’da boyutlararası işgalciler tarafından istila edilen bir dünyayı yeniden ele geçirmeye çalışan insanlığın son kalıntılarından biri olarak oynayacaksınız. Dinamik olarak oluşturulmuş dünyalara tek başınıza veya en fazla iki hayatta kalanla birlikte giriş yaparak malzemeleri toplayıp 100’den fazla ölümcül düşman çeşidiyle mücadele ederken ve destansı boss’larla savaşırken hayatta kalma şansınızı artırmak için ekipmanınızı modifiye edebileceksiniz.

Maquette

Maquette (PS5)

Maquette; her binanın, bitkinin ve nesnenin aynı anda hem küçük hem de inanılmaz derecede devasa olduğu, birinci şahıs bakış açısına sahip tekrarlamalı bir bulmaca oyunu. Maquette bunu, dünyayı M.C. Escher’in yapıtlarına benzer bir şekilde tekrarlamalı olarak bükerek mümkün kılıyor. Dünyanın merkezine gittiğinizde binaların ve duvarların üstünde yükselen bir dev gibi hissedeceksiniz. Ancak merkezden uzaklaştıkça nesneler giderek büyüyecek. Öyle ki yerdeki çatlaklar kanyonlara dönüşecek ve bu sefer siz kendinizi küçük hissetmeye başlayacaksınız. En küçük meselelerin bazen aşılmaz engellere dönüştüğü Maquette’te modern bir aşk hikayesindeki gündelik sorunların boyutlarını keşfedeceksin.

Maquette önümüzdeki ay PlayStation Plus ücretsiz oyunu olarak PS5’e gelecek. Bir bilmecede kafanız karışırsa veya oyunun zorlu bilmecelerini çözmek için PS5’in Oyun Yardımı ile yararlı ipuçları alabileceksiniz.

Farpoint, PSVR

Farpoint (PSVR)

Serbest dolaşım, birinci şahıs PSVR nişancı oyunu Farpoint, düşman uzaylılara karşı hayata tutunmaya çalıştığınız bir macera sunuyor. Oyun, PlayStation VR Hedef kontrol cihazı ve DualShock kablosuz kontrol cihazı ile oynanabiliyor. Farpoint’te tek başınıza veya çevrimiçi kooperatif modda bir arkadaşınızla istasyondan sağ kurtulanları bulmalı ve bunu yaparken de hayatta kalmak için isabetli atışlar yapmalısınız.

PSVR oyuncuları, PS Plus abonesi olmaları halinde oyunu ücretsiz olarak indirip oynayabilecek. Ayrıca Sony’nin PS5’e özel geliştirdiği PSVR 2’nin duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz.

Destruction AllStars

Destruction AllStars, Mart ayı boyunca PlayStation Plus abonelerine ücretsiz

PlayStation Plus aboneleri, tüm bu oyunları 2 Mart tarihinden itibaren, 5 Nisan’a kadar alabilecek. Ayrıca geçtiğimiz ay PS Plus oyunu olarak çıkış yapan Destruction AllStars, Mart ayında da abonelere ücretsiz olarak sunuluyor. Diğer yandan Şubat ayı oyunlarını indirmek için hala şansınız var. Geçen ayın PS Plus oyunları Control Ultimate Edition, Concrete Genieve Destruction AllStars’a buradan göz atabilirsiniz.

Son olarak, Sony’nin konsol oyuncularına özel çevrimiçi abonelik hizmeti PlayStation Plus hakkında detaylı bilgiye buradan erişebilirsiniz.

yorum Yap