PlayStation özel oyunu Ghost of Tsushima sinemaya uyarlanıyor

Geçtiğimiz yıl oyuncularla buluşan PS4 özel oyunu Ghost of Tsushima, Sony Pictures ve PlayStation Productions tarafından beyaz perdeye taşınıyor. Filmin yönetmenliğini John Wick serisinin yönetmeni Chad Stahelski üstleniyor. Sucker Punch tarafından geliştirilen oyun şimdiye kadar 6.5 milyondan fazla satarak büyük başarı yakaladı.

Yönetmen Stahelski, Alex Young ve Jason Spitz ile birlikte 87Eleven Entertainment aracılığıyla Ghost of Tsushima filminin yapımcılığını da üstlenecek. Ayrıca PlayStation Productions tarafında Asad Qizilbash ve Carter Swan yapımcı olarak projede yer alacak. Sucker Punch Productions ise temsilcisi Peter Kang ile filmin baş yapımcısı olacak.

PlayStation Productions başkanı Asad Qizilbash, “Jin’in hikayesine dair vizyonlarını beyaz perdeye taşımak için Chad ve 87Eleven Entertainment ile ortaklık yapmaktan heyecan duyuyoruz. Oyunlarımıza tutku duyan, hayranlarımızı ve yeni izleyicileri heyecanlandıracak zengin uyarlamalar oluşturabilmemizi sağlayan Chad gibi yaratıcı ortaklarla çalışmayı seviyoruz.” sözleriyle projeden duyduğu heyecanı dile getirdi.

Ghost of Tsushima samuray Jin Sakai’nin destansı mücadelesini konu alıyor

Ghost of Tsushima

Ghost of Tsushima, halkını Moğol istilasından korumak ve yurdunu geri almak için amansız bir savaş veren samuray Jin Sakai‘nin hikayesini konu alıyor. 13. yüzyılın sonlarında Moğol imparatorluğu, Doğu fethi boyunca ulusların altını üstüne getirdi. Tsuşima Adası, ana kara Japonya ve dev Moğol istilasının arasında duran yegâne şeydi. Klanının sonuncusu olan Jin, samuray geleneklerinin ötesine geçerek yurdunu kurtarmak için her şeyi yapacak.

PlayStation’ın en hızlı satan yeni markası olan Ghost of Tsushima, Sony’nin Uncharted filmi ve The Last of Us dizisi gibi heyecanla beklenen diğer uyarlamalarına katılacak. Tom Holland’ın genç Nathan Drake olarak oynadığı Uncharted filmi önümüzdeki yılın Şubat ayında vizyona girecek. HBO ekranlarından yayınlanacak olan The Last of Us dizisinin ise henüz çıkış tarihi yok. Daha önce Pedro Pascal ve Bella Ramsey’in Joel ve Ellie olarak başrolü paylaşacağı duyurulmuştu.

Ghost of Tsushima filminin vizyon tarihi henüz açıklanmadı. Yönetmen Stahleski, şu anda John Wick 4 ve 5‘i arka arkaya çekmeye hazırlanıyor ve bu yüzden Ghost of Tsushima’nın sinemalara gelişi uzun zaman alabilir. Filmin oyuncu kadrosu da şimdilik perde arkasında kalacak.

yorum Yap