Uncharted filminin vizyon tarihi bir kez daha ertelendi

Yılan hikayesine dönen Uncharted filminin vizyon tarihi bir kez daha ertelendi. Tom Holland ve Mark Wahlberg’in başrolünde olduğu film için yeni tarih 11 Şubat 2022 olarak açıklandı. Yaklaşık 13 yıldır üzerinde çalışılan proje daha önce defalarca ertelendi ve altı kez yönetmen değiştirdi.

Koronavirüs salgını, eğlence sektörünü derinden etkiledi ve birçok proje, prodüksiyon sürecindeki zorluklar nedeniyle gecikti. Çekimleri geçtiğimiz yılın Kasım ayında tamamlanan Uncharted, vizyon tarihi ertelenen tek film değil. Uncharted’ın yanı sıra yaklaşan James Bond filmi No Time to Die, Peter Rabbit 2: The Runaway, Ghostbusters: Afterlife ve Cinderella gibi öne çıkan bazı filmlerin de vizyon tarihleri ileri taşındı.

Tom Holland, filmde genç Nathan‘ı canlandırırken, Mark Wahlberg, Nathan’ın akıl hocası Victor “Sully” Sullivan olarak karşımıza çıkacak. Yardımcı oyuncular arasında Antonio Banderas, Grey’s Anatomy’den Sophia Taylor Ali ve Chilling Adventures of Sabrina’dan Tati Gabrielle gibi ünlü isimler yer alıyor. Filmin yönetmen koltuğunda Venom filmindeki başarılı çalışmalarıyla bilinen Ruben Fleischer yönetecek.

The Last of Us ve Uncharted

Sony’nin şu anda 7 dizi ve 3 film projesi üzerinde çalıştığı biliniyor. PlayStation serilerinden uyarlanan Uncharted filmi ve The Last of Us dizisi üzerinde çalışmalar aktif olarak devam ediyor. Daha önce PlayStation Productions’tan Twisted Metal dizisinin de geleceği bildirilmişti. Sony Interactive Entertainment CEO Jim Ryan, CES 2021’de en iyi PlayStation markalarını film ve TV gibi yeni medyaya getirmekten heyecan duyduklarını ve bu projelerin sadece başlangıç olduğunu açıkladı.

Sony, Uncharted filmi üzerinde 2008 yılından beri çalışıyor. O zamandan beri projeden çok sayıda yönetmen ve yapımcı geçti. Ayrıca filmin senaryosu da değişikliğe uğradı. Geçtiğimiz yıl, Tom Holland ve Mark Wahlberg setten ilk fotoğrafları paylaştı.