PlayStation 5 kullanıcı arayüzü tanıtımındaki Killzone detayı

Sony, dün PlayStation 5 konsolunun merak edilen kullanıcı arayüzünü sergiledi. Konsol devi sadece arayüzü göstermekle kalmadı, ayrıca kullanıcı deneyiminde getirdiği yenilikleri de uygulamalı olarak gösterdi. Ancak görüntülerde önemli bir detay daha ortaya çıktı. Tanıtım ayrıca Killzone serisinin geri dönüşüne işaret ediyor olabilir.

PlayStation 5 kullanıcı deneyimi videosunda oturum açılırken kullanıcı seçim ekranında Killzone serisinin Helghast ırkına ait bir avatar kullanan Scotty Kenzo adında tek bir kullanıcı bulunuyor. Sony, Killzone’u PS5 ile yeniden canlandıracağına dair küçük bir ipucu veriyor olabilir. Popüler birinci şahıs nişancı serisi uzun zamandır ortalıkta görünmüyor ve belki de yeni nesilde hayranlarıyla yeniden buluşabilir.

Killzone yıllar sonra PlayStation 5 ile birlikte dönebilir mi?

Killzone, PlayStation 5

Serinin son oyunu Killzone: Shadow Fall, Kasım 2013’te PS4’ün lansman oyunu olarak gelmişti. Ancak Killzone’un arkasındaki stüdyo Guerrilla Games daha sonra Horizon Zero Dawn üzerinde çalışmaya başladı ve şu anda da devam oyunu Horizon Forbidden West’i geliştiriyor. Geniş bir oyun ve avatar yelpazesine sahip olan PlayStation’ın Helghast askerini seçmesi beklenmedik bir durumdu. Üstelik yeni nesil birçok oyun tanıtılmasına rağmen.

Avatar bir yana, “Scotty Kenzo” ismi de dikkat çekici. Kenzo Hakan, Killzone: Shadow Fall’daki bir ses günlüğünde Helghast çavuşu ve New Helghan’s Containment City’de gizemli bir muhbirle tanışan sivil bir kadını anlatıyor. Kenzo oyunda asla görülmüyor veya açıkça bahsedilmiyor. Yani Helghast maskesi şeklindeki avatarın yanında Scotty Kenzo ismi tesadüf değil. Ayrıca Guerrilla Games, ikinci bir ekibi, henüz duyurulmamış bir nişancı oyunu üzerinde çalışması için görevlendirdiği konuşuluyor. Bazı spekülasyonlar SOCOM‘u işaret etse de, en bariz sonuç geliştiricinin Killzone serisine geri döneceği yönünde.

Killzone, PS4 kullanıcı arayüzü

Bir Resetera kullanıcısı, Sony’nin bu ad ve avatar kombinasyonunu ilk kez kullanmadığını fark etti. Yukarıda görebileceğiniz üzere Helghast maskesi ve Scotty Kenzo isminin daha önce PS4 hızlı menüsünün ekran görüntülerinde kullanıldığı ortaya çıktı. Bir diğer ihtimal de PlayStation 5 kullanıcı arayüzünü tanıtmak için eski Killzone referanslarının kullanılmış olması.

Sony, Killzone serisinin hala PlayStation’ın önemli bir parçası olduğunu ve PlayStation 5 kullanıcı arayüzünün tanıtımında da kullanılacak kadar önemli olduğunu açıkça belirtiyor. Ancak bu Killzone PS5’e geleceğini kesinleştiriyor mu? Henüz bilemiyoruz. PS5 kullanıcı arayüzü ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.