PlayStation 5 için farklı renklerde dış kapaklar satışa çıktı

PlayStation 5 önceki nesillerden farklı olarak kişiselleştirilebilir bir gövdeye sahip. Konsolun yan taraflarındaki kapaklar rahatlıkla çıkarılabiliyor. PlateStation5.com adlı bir internet sitesi, PS5 için tasarlanan farklı renklerdeki dış kapakları ön siparişle satışa sundu.

Üçüncü parti bir satıcı olan PlateStation5.com, kapakların boyutlarını önceden ele geçirmiş olacak ki ürünleri 12 Kasım’daki lansman gününde müşterilere teslim edeceğini öne sürüyor. Site, topluluğun mat siyah bir PS5 kapağı istediğini ve taleplere cevap verdiğini söylüyor. Ancak daha sonra farklı renkler de satışa sunmaya karar verdiklerini belirtiyor.

PlayStation 5 dış kapakları için 5 farklı renk seçeneği sunuluyor

PlayStation 5 kullanıcılarına Limited Edition V1 Matte Black, Chromatic, Cherry Red, Indigo Blue ve Jungle Camo olmak üzere tercih edebilecekleri beş özel renk sunuluyor. PS5 dış kapak setleri, konsolun gövdesine takılabilen iki adet kapaktan oluşuyor. Elbette alıcıların öncelikle disk sürücülü veya tamamen dijital model için seçim yapması gerekiyor. İşte satışa sunulan renk seçenekleri:

PlayStation 5 dış kapak mat siyah
Limited Edition V1 Matte Black
PlayStation 5 dış kapak chromatic
Chromatic
PlayStation 5 dış kapak kırmızı
Cherry Red
PlayStation 5 dış kapak mavi
Indigo Blue
PlayStation 5 dış kapak kamuflaj
Jungle Camo

PlateStation5 sitesinin Sony, PlayStation veya PlayStation 5 markasıyla ilişkili olmadığını belirtelim. Şimdilik tanıtım görselleri, kapakların PS5’te nasıl durduğunu ortaya koyan render görüntülerinden oluşuyor. Yani yeni nesil konsol piyasaya sürülmeden önce kapakların %100 uyumlu olup olmadığı bilinemez. Ancak PlateStation5, ürünlerinden memnun kalmayanların 10 gün içinde iade edebileceğini ve kapakları Sony’nin açıkladığı boyutlara göre tasarladığını belirtiyor.

Sony geçtiğimiz haftalarda konsolun sökülerek parçalarına ayrıldığı bir video yayınladı ve bu da kapak pazarının yakında daha da büyüyebileceğine işaret ediyor. Hatta konsol devinin kendi üreteceği orijinal kapakları da satışa sunması beklenebilir. PlayStation 5’in tarzını yansıtmayı sevenler için çıkarılabilir kapaklara sahip olması ince bir tasarım özelliği. Muhtemelen birçok oyuncu bu ayrıcalıktan yararlanmak isteyecektir.

Platestation5’in PS5 ve PS5 Digital Edition için tasarladığı dış kapaklar 39 dolardan satılıyor. Kapaklar konsolun 12 Kasım tarihindeki lansmanında alıcılara gönderilecek. Ürünlerin yer aldığı sayfaya buradan ulaşabilirsiniz. PlayStation 5 almanız halinde dış kapağını değiştirmeyi düşünür müsünüz? Favori renginiz hangisi? Yorumlarda fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.