Ubisoft eski Rainbow Six ve Ghost Recon oyunlarının sunucularını kapatıyor

Ubisoft eski Rainbow Six ve Ghost Recon oyunlarının sunucularını kapatıyor
Ubisoft, eski Ghost Recon ve Rainbow Six oyunlarından birkaçının çevrimiçi sunucularını kapatacak. Ghost Recon Future Soldier, Rainbow Six Vegas ve Rainbow Six Vegas 2 gibi PS3 oyunlarının yanı sıra, PS2 oyunu Rainbow Six Lockdown...

Ubisoft, eski Ghost Recon ve Rainbow Six oyunlarından birkaçının çevrimiçi sunucularını kapatacak. Ghost Recon Future Soldier, Rainbow Six Vegas ve Rainbow Six Vegas 2 gibi PS3 oyunlarının yanı sıra, PS2 oyunu Rainbow Six Lockdown sunucularının fişi çekilecek.

Sony, 2016 yılında Dinamik Ağ Kimlik Doğrulama Sistemi'ni PS2 için kapatmasına rağmen, Rainbow Six Lockdown çevrimiçi olarak üçüncü taraf XLink Kai hizmeti üzerinden oynanabiliyor. Ubisoft, kapanış için belirli bir tarih vermemiş olsa da, maalesef oyuncular bu yılın ilerleyen dönemlerinde oyunu oynamak için bu hizmeti kullanamayacak. Aynı şekilde, PS3 oyunlarının çevrimiçi sunucuları da 2021 yılı içinde kapatılacak. Oyun içi haberler, çevrimiçi liderlik tabloları ve diğer oyun içi istatistik hizmetleri sonlandırılacak olsa da, oyunların tüm tek oyunculu ve yerel çok oyunculu modları kullanılmaya devam edecek.

Ghost Recon Future Soldier

Ghost Recon Future Soldier'ın Ubisoft Connect (eski adıyla UPlay) ödülleri ve eylemleri de devre dışı bırakılacak ve bazı kupalar sonlandırılacak. Hâlâ PS3 oyunları için DLC almak isteyenler varsa, konsolun dijital mağazası 2 Temmuz'da kapanmadan önce alabilirler. Future Soldier'ın Khyber Strike, Raven Strike ve Arctic Strike adlı yeni haritalar, silahlar ve hikaye görevleri getiren üç adet DLC'si var. Ayrıca Rainbow Six Vegas 2, oyunun kooperatif Terrorist Hunt modunda kullanılabilecek haritalar içeren ücretsiz bir DLC'ye sahip.

Rainbow Six ve Ghost Recon serilerinin zaman içinde yeni oyunlar alması nedeniyle eski oyunların fişinin çekilmesi normal. Rainbow Six Siege, sürekli olarak yeni içerikler sunmaya devam ediyor ve 6. Yıl Şubat ayının sonunda başladı. Ayrıca bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek olan Rainbow Six Parasite adlı kooperatif bir oyun da yolda. Ayrıca Ubisoft, yıl boyunca Ghost Recon: Breakpoint'e yeni güncellemeler ve yeni operasyon içerikleri getirmeye devam edecek.