The Last of Us ve Uncharted satışları etkileyici rakamlara ulaştı

The Last of Us ve Uncharted PlayStation’a özel en önemli serilerinden. Gelen yeni bilgilere göre The Last of Us ve Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu etkileyici satış rakamlarına ulaştı.

Nico Partners analisti Daniel Ahmad’a göre büyük bir hayran kitlesine sahip olan The Last of Us‘ın satış rakamları şu anda PlayStation 3 ve PlayStation 4’te yaklaşık 20 milyon civarında. Nathan Drake’in yer aldığı son oyun olan Uncharted 4: Bir Hırsızın Sonu ise dünya çapında 16 milyon kopya sattı.

Rakamlar Uncharted 2: Among Thieves‘in 10. yıl dönümünde geldi ve serinin ikinci oyunu PlayStation 3’te fırtınalar estirdi. Ahmad’a göre 2015’te PS4’e gelen Uncharted: The Nathan Drake Collection yayınlanmadan önceki son oyun olan Uncharted 2, PS3’te 6 milyonu geçti.

Uncharted 4’ün satışları özellikle PS4 yazılım satışları alanında ilgi çekici bir tablo çiziyor. Birkaç hafta önce NPD analisti Mat Piscatella ABD’de en çok satan 10 PS4 oyununun listesini paylaştı. Uncharted 4 listede dördüncü olarak görünüyordu. Bloodborne hemen altında 5. sıraya yerleşti. Horizon Zero Dawn ise 3. sırada, Marvel’s Spider-Man ve God of War ise ilk iki sıradaydı. Listenin kazananı Marvel’s Spider-Man oldu. Bu da demek oluyor ki ilk üç sıradaki oyunlar yaklaşık 20 milyondan fazla satış yaptı.

The Last of Us‘ı henüz oynamayanlara PS4 için yenilenen The Last of Us Remastered Ekim ayı PS Plus oyunu olarak abonelere ücretsiz sunuluyor. Uzun zamandır beklenen devam oyunu The Last of Us Part 2, 21 Şubat 2020’de PS4’e özel gelecek.