The Last of Us Part 2 gelişiminde sona yaklaşıyor olabilir

The Last of Us Part 2, PlayStation oyuncularının heyecanla beklediği oyunların başında geliyor. Haftalar geçtikçe akıllarda büyüyen en büyük soru oyunun ne zaman çıkacağı. Maalesef bu soruya hala kesin bir cevabımız olmasa da, oyunun hangi aşamada olduğunu belirten yeni bilgiler geldi.

The Last of Us Part 2’nin yönetmenlerinden Anthony Newman attığı bir tweet’le stüdyonun yeni iş ilanlarına dikkat çekti ve içinde bulundukları süreçte oyunu bitirmeye yardımcı olmak için daha fazla çalışana ihtiyaç duyduklarını belirtti. Newman: “Oyunu bitirmemize yardımcı olacak birçok harika pozisyon açıldı.” dedi.

Paylaşım ilk bakışta The Last of Us Part 2 hakkında çok şey sunmuyor gibi görünse de, Newman’ın özellikle stüdyonun oyundaki çalışmalarını bitirmek için yardım aradığını belirtmesi, muhtemelen son düzlüğe girdikleri anlamına geliyor. Yine de günümüzde oyunların gelişimi oldukça uzun sürdüğü için The Last of Us Part 2 son aşamada olsa bile geri kalan süreç bir yılı bile bulabilir.

The Last of Us Part 2’nin hala 2019’da gelebileceğine dair umudumuz var. Elbette diğer yandan Naughty Dog ve Sony’den oyun için potansiyel bir yayın penceresi gelmemesi endişelendiriyor. Ancak ne yazık ki 2020 yılı olasılıklar dışında değil ve oyun Sony’nin yeni nesil konsol duyurusuyla gösterişli bir başlangıç yapabilir.

Sony gelecek ay E3 2019’a katılmayacak olsa da, umuyoruz ki The Last of Us Part 2 yayınlanma tarihi çok geçmeden duyurulur. Oyunun PlayStation 4’e özel geleceği açıklansa da, PS5’in çokça konuşulduğu bir yıl olacağı kesin ve bu yakınlığın oyunda ve tarihinde değişiklik yapıp yapmayacağını göreceğiz.