Sony E3 2019’a katılmayacağını açıkladı!

Sony etkinliğin 24 yıllık geçmişinde ilk kez E3 2019‘a katılmayacağını duyurdu. Şirket yaptığı açıklamada, E3’te etkinlik veya basın konferansı yapmayacağını ve gösteride yer almayacağını belirtti.

Sony: “Sektör gelişmesiyle Sony Interactive Entertainment, topluluğa dahil olmak için yaratıcı fırsatlar aramaya devam ediyor. PlayStation hayranları bizim için bir dünya demek ve biz her zaman yenilikler yapmak, farklı düşünmek ve oyuncuları memnun etmenin yeni yollarını denemek istiyoruz. Sonuç olarak 2019’da E3’e katılmama kararı aldık. 2019’da topluluğumuza sunmak için yeni ve bilindik yollar keşfetmek ve planlarımızı paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Şirket geleneksel pazarlama etkinlikleriyle ilgili olarak “farklı düşünmek” istediğini ilk defa belirtmiyor. Bu yılki E3 duyuru ağırlıklı geçti ve konsol devi Death Stranding, Spider-Man, Ghost of Tsushima ve The Last of Us Part 2 gibi en büyük 4 kozunu oynadı.

Sony PlayStation Experience’ı da iptal etmişti

Benzer şekilde, Sony 2014 yılından bu yana her Aralık ayında gerçekleşen PlayStation Experience hayran etkinliğini de ilk kez gerçekleştirmeyeceğini belirtti.

Eylül ayında Sony Interactive Entertainment patronu ve Worldwide Studios başkanı Shawn Layden: “Artık Spider-Man’i çıkarıyoruz ve Dreams, Days Gone gibi 2019’un oyunlarına bakıyoruz. Ancak Kuzey Amerika’da insanları bir araya getirmek için yeterli değiliz. Beklentileri yüksek tutmak ve söz vermek istemiyoruz. Bu zor bir karardı, ancak bu sene PlayStation Experience deneyimini sürdürmeyeceğimizi belirledik.” demişti.