The Last of Us Part 2 Şubat 2020’de 4 farklı sürümle gelebilir

The Last of Us Part 2 hakkında sürekli yeni söylentiler çıkmaya devam ediyor. Öyle ki artık hiç sonu gelmeyecekmiş gibi hissettirdi. Merakla beklenen oyunun gelecek yıl Şubat ayında çıkacağı söyleniyor. Ancak elbette Naughty Dog’tan resmi açıklama gelene kadar kesin bir şey diyemiyoruz.

Niko Investors’da Kıdemli Analist olan Daniel Ahmad (ZHugeEX), The Last of Us Part 2 hakkında yeni bilgiler paylaştı. Ahmad oyunun Şubat 2020’de çıkacağının yanı sıra 4 farklı sürümle geleceğini öne sürdü. Bilginin kaynağı A9VG forumlarından Agentkicker adlı bir kullanıcı. Kullanıcının paylaşımına göre oyun standart sürüm, özel sürüm, koleksiyoncu sürümü ve Ellie’ye özel bir sürümle gelecek.

The Last of Us Part 2 sürümlerinin neler içereceği hakkında hiçbir ayrıntı verilmedi. Ancak doğruysa özellikle Ellie’ye özel içerikler sunan koleksiyoncu sürümü serinin hayranları için heyecan verici olacaktır. Özel Sürüm de muhtemelen çelik kutu, kozmetik içerikler, soundtrack albümü ve sezon geçişi ile birlikte gelebilir. Bunlar sadece varsayım ve stüdyo detayları paylaşana kadar da öyle kalacak.

Paylaşılan bilgilerin kaynağına duyulan güvenin bir sebebi var. Kullanıcı daha önce Death Stranding‘in resmi fragmanı yayınlanmadan çıkış tarihi hakkında konuşmuştu.

The Last of Us Part 2’nin Şubat 2020’de geleceğini Kotaku editörü Jason Schreier da doğrulamıştı. Ayrıca yeni oyunda Ellie’yi canlandıran aktris Ashley Johnson da çıkış tarihi hakkında kendisine yöneltilen soruya cevap verirken neredeyse tarihi ağzından kaçırıyordu.

Umuyoruz ki Naughty Dog söylentilere noktayı koyarak The Last of Us Part 2 hakkında daha fazlasını (en azından çıkış tarihini) açıklar. Şu ana kadar resmi olarak doğrulanan tek bilgi PS4’e gelecek olması. Daha öncesinde yeni nesil konsolların yaklaşmasıyla oyunun PS5’e gelebileceği konuşuluyordu.