The Game Awards 2018’de 10’dan fazla yeni oyun tanıtılacak

Oyun endüstrisi The Game Awards 2018‘e hazırlanırken, neler görebileceğimiz konusunda daha fazla fikre sahibiz. Geoff Keighley Twitter’da yaptığı duyuruda, bu yılki etkinlikte 10’dan fazla oyunun görebileceğimizi duyurdu ve bu benzeri görülmemiş bir rakam. Her zamankinden daha fazla duyuru olacağını biliyorduk, ama gösteri kesinlikle ilgi çekici olacak.

Oyun duyurularının yanı sıra, mevcut oyunlarla ilgili güncellemeler de duyurulacak. Death Stranding gibi yeni oyunların ya da yeni genişlemelerin sunulmasıyla oyun dünyasının geleceğine daha derin bir bakış anlamına gelebilir. Ayrıca Keighley, gösteriye giden yolda tanıtımların dalga dalga geleceğini de açıkladı.

Son dedikodulara göre The Game Awards 2018 kesinlikle farklı bir yıl geçirecek. En son söylenti, gösteride duyurulacağı ortaya çıkarılan yeni bir Alien oyununu da içeriyor. Geçtiğimiz günlerde 20th Century Fox’un Alien: Blackout için ticari marka uygulaması yaptığı ortaya çıkmış ve Hideo Kojima dahil olmak üzere bazı tanıtımlar yapılmıştı.

God of War PS4 the game awards 2018

The Game Awards 2018’de birbirinden iddialı oyunlar yarışacak!

Oyun duyuruları kesinlikle heyecan verici olsa da, The Game Awards 2018 aslında bir ödül etkinliği. 2018’in en büyük oyunları çeşitli dallarda ödüller kazanacak. God of War ve Red Dead Redemption 2, sekizer dalda aday olarak en iddialı oyunlar arasında. Ancak, Marvel’s Spider-Man, Assassin’s Creed Odyssey ve Celeste’de önemli adaylar arasında ve heyecan verici gösteriye renk katacaklar.

The Game Awards 2018, 6 Aralık 2018’de gerçekleşecek. Çeşitli dallarda kıyasıya mücadele verecek olan adaylara buradan erişebilirsiniz.