Superman: World’s Finest, The Game Awards öncesi göründü!

Superman: World Finest, geliştiricisi Rocksteady Studios ile birlikte Game System Requirements‘da listelendi. Yeni Superman oyunu GTA 6, Half Life 3 ve Bloodborne 2 gibi şu anda söylentiler arasında bulunan oyunları site üzerinden arayan bir kullanıcı tarafından fark edildi.

Game System Requirements PC oyunları için gerekli sistem gereksinimlerini gösteren bir site ve aramayı yapan kullanıcı web sitesindeki Kullanım Şartları ve SSS’i işaret etti. Sitenin kurallarına göre herhangi bir oyunu veya söylentiyi göndermek oldukça zor.

Dedikodular, Batman Arkham serisinin arkasındaki geliştirici olan Rocksteady’den yeni bir Superman oyunu geleceğini ortaya koyuyordu. Daha sonra Superman, Batman ve Robin‘in yer alacağı bir oyun olacağı söylentilere konu oldu ve bu yılın başlarından E3 2018’e kadar devam etti.

Superman: World Finest aynı isimdeki bir çizgi roman serisine referans olarak nitelendiriliyor.

Rocksteady’den muhtemel Superman oyunu için iş ilanları

Söylentiler, Rocksteady’nin resmi web sitesi tarafından daha da ileri taşındı. Stüdyo “gelecek nesil platformlar için bir AAA oyunu” ile ilgili iş ilanları yayınladı.

Oyun hakkında ilk sızıntı 4chan’de ortaya çıktı ve artık silindi. Oyunun Superman, Batman ve Robin’in oynanabilir karakterler olacağı bir açık dünya oyununa işaret ettiği bildiriliyordu.

Geçtiğimiz yıl E3’te Rocksteady yoktu. Topluluğa durum hakkında açıklama yaptılar ve bir sonraki projeyi “en kısa zamanda” herkesle paylaşacaklarını söylediler.

The Game Awards 2018, Geoff Keighley’den gelen son paylaşımlara göre 10’dan fazla yeni oyun duyurusu vadediyor ve 7 Aralık, Cuma sabah TSİ 04.30’da başlayacak. Merak edenler 30 kategoride yarışacak adayların yer aldığı tüm detayları okuyabilirsiniz.