Star Wars Jedi: Fallen Order Star Wars Celebration’da gösterilecek!

Respawn’ın bu yıl çıkış yapması beklenen Star Wars oyunu hakkında birçok tartışma ve spekülasyon vardı. Star Wars Jedi: Fallen Order geçtiğimiz yıl EA’in E3 sunumunda duyuruldu ancak topluluğa herhangi bir görüntü ya da içerik gösterilmedi. Bunun yerine Respawn Entertainment CEO’su Vince Zampella yaklaşan Star Wars oyununu sunucu Andrea Rene ile bir konuşma yaparak açık bir şekilde duyurdu.

Ortaya atılan söylemler Star Wars Jedi: Fallen Order‘ın 2019’da geleceğini belirtmek yerine, tamamlanmasının çok da uzak olmadığını ortaya koyuyordu. Durum her ne olursa olsun EA Star Wars Twitter hesabı Jedi: Fallen Order’ın bu yıl Chicago’da gerçekleşecek Star Wars Celebration‘da gösterileceğini duyurdu:

Etkinlik 11 – 15 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek ve Star Wars Jedi: Fallen Order 13 Nisan’da ilk kez gösterilecek. Umarız canlı yayında oynanır ve hayranlar Twitter’dan yapılacak gizemli duyurular yerine oynanışa dair detaylar da elde edebilirler. EA’in son iki Star Wars oyunu; Battlefront ve Battlefront 2’ye bakılırsa bu yıl EA ve Star Wars hayranları için çok daha fazlası yolda.

Geliştirici Respawn Entertainment Titanfall serisi ve oyun dünyasına bomba gibi düşen ücretsiz battle royale oyunu Apex Legends ile tanınıyor. Apex Legends’in başarısı göz önüne alındığında Respawn şimdi iyi bir noktada ve başarısına yeni oyununda da devam edecektir.

Star Wars Jedi: Fallen Order‘ın henüz resmi bir çıkış tarihi yok, ancak 2019’un sonlarına doğru geleceği söyleniyor. Yeni oyunla harika bir hikaye ve karakterlerle tam teşekküllü bir tek oyunculu mod bekleniyor.