Yeni Splinter Cell’in Oculus’a özel VR oyunu olacağı iddia edildi

Evet, başka bir Splinter Cell söylentisiyle karşınızdayız. Ancak bu seferki diğerlerinden daha ilginç şekilde; Splinter Cell serisinin geri döneceğini, ancak şaşırtıcı bir hareketle VR’a özel bir oyun olacağını öne sürüyor. Daha da şaşırtıcı olan nokta oyunun PlayStation VR’a gelmeyeceği ve Oculus’a özel olacağı belirtiliyor.

Söylentiler ilk olarak The Information‘dan geldi. Habere göre Oculus’un sahibi Facebook oyun kanadını güçlendirmek için Ubisoft’la platformuna özel oyunlar getirmek için bir anlaşma yaptı. Anlaşma sadece bir Assassin’s Creed oyunu ve bu yeni Splinter Cell oyunu olmak üzere iki yapımı kapsıyor. Bunların ötesinde başka bilgi verilmiyor.

Oculus’a özel Splinter Cell oyunu iyi bir haberden çok oyuncuları üzecek bir karar olurdu. Seriye 2013’te yayınlanan Splinter Cell: Blacklist‘ten bu yana yeni oyun gelmedi ve oyuncular uzun zamandır serinin geri dönüşünü bekliyorlar. Ancak Oculus’a özel olması beklentileri suya düşürebilir. Platform tabanının kapsamı düşünüldüğünde yine birçok oyuncu yeni Splinter Cell’den mahrum kalacaktır.

Bu noktada, Ubisoft tarafından yayınlacak oyunların gelecekte diğer platformlara geçip geçmeyeceği şimdilik bilinmiyor. Ancak Mark Zuckerberg’in bizzat dahil olduğu iddia edilen anlaşma Oculus’a özel oyunların önünü açabilir.

Splinter Cell söylentileri gündemi ara ara yoklamaya devam ediyor. En son The Division 2’nin Yaratıcı Yönetmeni Twitter hesabından yeni Splinter Cell oyununu geliştirdiklerini duyurmuş, ancak Ubisoft geliştiricisinin şaka yaptığını açıklayarak söylentileri defalarca yalanlamıştı. Bekleyip göreceğiz.