Ubisoft, Splinter Cell tweet’lerinin şaka olduğunu açıkladı

Ubisoft’un son dönemde Tom Clancy oyunlarına olan odağı yeni bir Splinter Cell oyunu için umutları artırmıştı. Özellikle yayıncının Ghost Recon tanıtımların ve oyuna gelen güncellemelerin özlenen serinin geri döneceğine dair işaret olduğu düşünülüyordu.

The Division 2’nin yaratıcı yönetmeni Julian Gerighty twitter hesabından yeni Splinter Cell oyunu üzerinde çalıştığını söyleyerek diğer geliştiricilerin de yanında olduğu bir fotoğraf paylaşınca ortalık karıştı. Ayrıca paylaşımda açıkça bir sonraki Splinter Cell oyunu üzerinde çalıştıklarını ve E3 2019 için sabırsızlandıklarını belirtiyordu.

Daha sonra ikinci bir tweet atıp: “Tamam – lütfen retweet yapmayın. Başım belada olabilir.” yazdı. Tweetlerin ardından Gerighty Twitter fotoğrafını Splinter Cell’in ikonik gece görüş gözlükleriyle güncelledi. Ayrıca bir Ubisoft PR çalışanından aldığı mesajı da gösterdi. Mesajda telefonunu kapatması isteniyordu.

Olanların ardından bir Ubisoft temsilcisi IGN’e: Julian’ın potansiyel yeni bir Splinter Cell oyunuyla ilgili tweet’leriyle “şaka yaptığını” belirterek: “Julian besbelli her zaman olduğu gibi şaka yapıyordu. Görünüşe göre yaratıcı yönetmenlerimiz eğleniyorlar. Şu anda yapacak hiçbir duyurumuz yok.” açıklamasını yaptı.

Ubisoft’un seri için yayınladığı son oyun 2013 yılında çıkan Splinter Cell: Blacklist‘ti ve Ubisoft Toronto tarafından geliştirildi. O zamandan beri Splinter Cell oyunu oynamamış olsak da, serinin kahramanı Sam Fisher tam olarak ortadan kayboldu diyemeyiz.

Geçtiğimiz yıl Ubisoft, Ghost Recon: Wildlands’e Splinter Cell temalı bir görev getirdi ve Michael Ironside yeniden Sam Fisher rolünü canlandırdı. Ayrıca Ironside görevin tanıtımı sırasında Sam Fisher’ı rolünün tarihi hakkında konuştu.