Sony yeni Uncharted oyunu üzerinde çalışıyor olabilir!

Nisan 2018’de, Sony‘nin San Diego’da üçüncü şahıs aksiyon oyunu geliştiren yeni bir ekibe sahip olduğu bildirilmişti. Bu ekip Sony’nin birinci parti stüdyolarından biri ile birlikte çalışıyor. Çıkan söylentiler yeni bir Uncharted oyununu işaret ediyordu ve yeni bir iş ilanı bu ihtimali güçlendiriyor.

Sony, “sinematik hikaye anlatısının bir sonraki bölümünü” geliştirmek için San Diego, Kaliforniya’da Karakter Sanatçısı arıyor. İş ilanı, Sony’nin ne tür bir projeye sahip olduğuna dair birkaç ipucu sunuyor. İpuçlarından ilkine göre; adayların “foto-gerçekçi yaşam ve kişiliğe sahip, nefes alan karakterler” yaratma konusunda yetenekli olmaları isteniyor. İlanda ayrıca başvuru sahiplerinin AAA oyunlar üzerinde tecrübeye sahip olması gerektiği belirtiliyor.

İlan ve yeni ekip bir araya getirildiğinde Uncharted için devam oyunu ya da Uncharted: The Lost Legacy‘ye benzer bir eklenti ihtimali ortaya çıkıyor. Öte yandan, San Diego ekibi yeni bir proje üzerinde çalışıyor da olabilir. Sony’den resmi açıklama gelene kadar somut bir şey öğrenmemiz pek mümkün değil.

Sony PlayStation Experience etkinliğini iptal etmesinin ardından E3 2019’a katılmayacağını açıklamıştı. Bu şaşırtıcı hamleler, şirketin PlayStation 5‘i ortaya çıkarana kadar büyük etkinliklerde bulunmaya niyeti olmadığını gösteriyor. Belki de bu özel durum henüz duyurulmayan üçüncü şahıs aksiyon oyununu ön plana çıkarır.

PlayStation kullanıcılarının dört gözle beklediği diğer projeler de yolda. Days Gone, 26 Nisan 2019’da gelecek. The Last of Us Part 2‘nin de bu yıl yayınlanması bekleniyor. Ayrıca Death Stranding hakkında çok fazla şey bilmesek de 2019’da gelebilecek bir diğer oyun olabilir.