Silent Hill yaratıcısının yeni korku oyunundan konsept görseli geldi

Silent Hill yaratıcısının yeni korku oyunundan konsept görseli geldi
Silent Hill serisinin yaratıcısı Keiichiro Toyama, kendi tarzında oyunlar üretmeye devam etmek için Sony'den ayrılarak kurucularından olduğu Bokeh Game Studio'ya geçmişti. Stüdyo, merakla beklenen korku oyunu üzerinde çalışmalarını...

Silent Hill serisinin yaratıcısı Keiichiro Toyama, kendi tarzında oyunlar üretmeye devam etmek için Sony'den ayrılarak kurucularından olduğu Bokeh Game Studio'ya geçmişti. Stüdyo, merakla beklenen korku oyunu üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Oyun hakkında şimdiye kadar çok fazla bilgi gelmedi, ancak artık elimizde konsept görseli var.

Bokeh Game Studio'nun Twitter hesabından paylaştığı görsel, oyun hakkında pek çok derin ipucu içeriyor. Merkezde geyik, kartal, güve, sinek ve örümcek karışımı bir yaratık görünürken; konsepte güve, yılan, katana, yörüngede dönen gezegenler gibi semboller eşlik ediyor. Ayrıca arka planda yıkılmış binalar ve gizemli 5N1987A kodu göze çarpıyor. Görüntüde çok fazla sembol ve ipucu var, ancak ne anlama geldiklerini yorumlamak için henüz çok erken.

Bokeh, Silent Hill gibi saf korku temasına odaklanmayacak

Gizemli korku oyunu, çizgi romanlardan ve "karanlık, ölüm" temalarından esinlenmiş gibi görünüyor. Yine de oyun, korku öğeleri ve oldukça karanlık bir konsepte sahip olsa bile, saf bir korku deneyimi sunmayacak. Bunun yerine, dünya görüşü, savaş ve aksiyon-macera unsurlarıyla daha geniş bir eğlence deneyimi olarak karşımıza çıkacağı belirtiliyor.

Stüdyonun kurucuları Keiichiro Toyama, Kazunobu Sato ve Junya Okura gizeme yabancı değiller. Üçlü daha önce Siren serisinde birlikte çalıştı. Toyama ise Silent Hill serisinin yaratıcısı olarak tanınıyor. Toyama, Bokeh'in kurulmasına yardımcı olmak için Sony Interactive Entertainment Japan'dan ayrıldığında, amacının iz bırakan, sıra dışı konseptlere sahip özgün fikirlerle oluşturulmuş oyunlar yapmak olduğunu belirtmişti.

Bokeh'in oyunu gelişiminin erken aşamalarından 2023 yılından önce piyasaya sürülmeyecek. Stüdyo, öncelikli olarak PC platformunu hedefliyor ancak oyunu mümkün olduğunca fazla platforma getirmeye çalışacak.