Eski Hearthstone geliştiricileri Marvel oyunu üzerinde çalışıyor!

Blizzard’tan ayrılan Ben Brode ve yeni stüdyosu Second Dinner yeni bir Marvel oyunu üzerinde çalışıyor. Nisan 2018’de Blizzard ve Hearthstone’a veda eden Brode, ekibini de yanına almıştı.

Second Dinner, dün akşam yeni Marvel projesini yapmak için 30 milyon dolarlık bir yatırım sağladığını açıkladı. Anlaşmanın arkasındaki şirket Çinli NetEase. NetEase geçtiğimiz yıl Destiny’nin geliştiricisi Bungie’ye de yeni ve gizli bir proje için 100 milyon dolarlık yatırım yapmıştı.

Hearthstone’un ürkütücü ormanları, çılgın bilim insanları ve dev arena turnuvasıyla gelen son genişlemeleri, 2017’deki Knights of the Frozen Throne kadar iyi bir izlenim bırakmadı.

Daha önce Hearthstone’un idari yapımcısı olan Second Dinner’dan Hamilton Chu yeni Marvel projesi için: “Büyük ihtimalle bu şimdiye kadar yapılmış en iyi oyun olacak. Çalışma tablosu yaptım ve oldukça eminim. Yapmamız biraz zaman alacak ama prototiple zaten çok eğleniyoruz. Görüştüğümüz adaylara projeyi göstermeyi bekleyemeyiz. Tesadüfen, insanlar yeni yayınladığımız iş ilanlarını kontrol etmeli.” açıklamasını yapmıştı.

Ne yazık ki, yeni Marvel oyunu hakkında hiçbir ayrıntı verilmedi ve proje henüz çok erken aşamada gibi görünüyor. Gelişmelerden okuyucularımızı haberdar edeceğiz.

Geçtiğimiz aylarda Square Enix’in merakla beklenen The Avengers Projesi‘nin resmi sitesi oyunun geliştiricileri tarafından yapılan tanıtımla güncellenmişti. Bu arada Tomb Raider’ın geliştiricisi Crystal Dynamics de projede yer alıyor. Ayrıntılara buradan erişebilirsiniz.

Marvel’s Spider-Man‘in başarısının ardından, Marvel sinematik evrenin yanı sıra oyun evreninde de adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor.