Red Dead Online Haziran ayının sonunda betadan çıkacak

Red Dead Redemption 2’nin çevrimiçi modu Red Dead Online beğeni toplamasına rağmen birçok sorunla karşılaştı. İçerik eksikliği ve ekonomi sistemindeki sıkıntılar başta olmak üzere bazı beklentileri tam olarak karşılayamadı. Buna rağmen, Take-Two vahşi batı temalı yeni çevrimiçi gözdesinin GTA Online‘dan lansman sonrası aynı periyotta daha başarılı olduğunu açıkladı. Ayrıca Red Dead Online’ın Haziran ayı sonunda betadan çıkacağı belirtildi.

Haberler Rockstar’ın ana şirketinin Take-Two’nun mali durumunu ve yıllık başarılarını detaylandırdığı 3 aylık gelir toplantısından geldi. Take-Two CEO’su Strauss Zelnick içerik güncelleme planları hakkında gelen soruya verdiği cevapta; Red Dead Online’ın GTA Online’dan aynı aşamada daha iyi performans gösterdiği cevabını verdi.

Zelnick “ilk sürüm ve beta sürümüne geçiş” dönemlerini karşılaştırdığını açıklasa da, Take-Two’un bu başarıyı nasıl ölçtüğünü tam olarak bilmiyor. Kazanılan gelir olarak mı? Yoksa oyuncu tabanı mı?

Bu belirsiz yorumların yanı sıra şirket Red Dead Online‘ı “önemli yeni içerikler” ve oyunu geniş kapsamlı “dengelemeler ve hata düzeltmeleriyle” güncel tutacağına söz verdi. Red Dead Redemption 2’nin çevrimiçi modu Red Dead Online Haziran ayıyla sona erecek son çeyrekte betadan çıkarak tam sürümüyle karşımıza çıkacak.

Red Dead Redemption 2’nin genel başarısından da bahseden Zelnick, oyunun dünya çapında 24 milyon kopya sattığını açıkladı. Ancak oyunun satışları lansmandan bu yana önemli ölçüde yavaşladı. Red Dead Redemption 2 sadece ilk sekiz günde 17 milyon satmış ve Aralık sonunda 23 milyona ulaşmıştı.

Red Dead Redemption 2 böylesine güçlü satış rakamlarına ulaşmasına rağmen, 2013’te çıktığından bu yana yaklaşık 110 milyon kopya satan Grand Theft Auto 5‘ten oldukça uzak bir noktada. Aradan geçen yıllara meydan okuyan GTA 5 hala satış listelerinin üst sıralarında yer alarak şaşırtıcı bir performans sergiliyor.

Sizce Red Dead Online betadan çıktığında daha fazla oyuncu çekebilecek mi? Yorumlarda fikirlerinizi belirtebilirsiniz.