Rockstar, 17 milyon kopya Red Dead Redemption 2 gönderdi!

Rockstar Games 26 Ekim’de yayınlanmasından bu yana 17 milyon kopya Red Dead Redemption 2 dağıttığını resmi olarak açıkladı.

Rockstar’ın ana şirketi Take-Two Interactive’in finansal raporunda ortaya çıkan bu sayı, Red Dead Redemption 2‘nin “satılan” kopyalarını değil, perakendeciler tarafından satın alınan ancak tüketicilere henüz satılmayan kopyalarını temsil ediyor. Oyun lansman haftasında pazardaki ilk üç gününde şirkete 725 milyon dolar kazandırmış ve oyun dünyasının en iyi başlangıçlarından birini yapmıştı.

Red Dead Redemption 2 selefini şimdiden geçti

Take-Two ayrıca, Red Dead Redemption 2’nin ilk sekiz gün içindeki satışının, ilk oyunun sekiz yıl içinde yakaladığı rakamdan daha fazla sattığını ortaya koydu. Rekoru bu kadar hızlı aşan tek oyun, yine Rockstar’ın Mayıs 2018’de resmi olarak 95 milyondan fazla kopya sattığını açıkladığı GTA 5 oldu.

Zaten başarılı olan ikinci çeyrek ile karıştırılan bu başarı, Take-Two’ın 2019 mali gelirlerini yükseltmesini sağladı.

Red Dead Redemption 2 çok beğenilip olumlu eleştiriler alsa da bu aralar hatalarla anılıyor. Kendi kendine yanan atlar ve kamptan kaybolan bazı arkadaşlar da dahil olmak üzere ilginç hatalar ortaya çıksa da Rockstar çözüm üzerinde çalışıyor.