Red Dead Online beta ilerlemeleri kalıcı olmayabilir

Rockstar, Red Dead Online oyuncularını yeni başlayan beta döneminde kaydedilen ilerlemenin kalıcı olmayabileceği konusunda uyardı.

Red Dead Online beta aşamalı olarak sürdürülecek testin ilk dalgasıyla dün başladı. Rockstar’a göre betanın yavaş ilerlemesi sunucularını ve sistemlerini giderek daha büyük oyuncu tabanına taşımayı kolaylaştırıyor.

Bugünlerde düzenlenen betaların aksine, testin öncelikli amacı pazarlama araçları yerine, deneyimin başarılı olması. Rockstar yayınladığı erken erişim yazısında Red Dead Online’ın gerekli olduğu sürece betada kalacağını belirtti:

“Tam anlamıyla eğlenceli ve işlevsel bir deneyim yaratmak için birkaç hafta veya aylar sürebilir. Uzun süredir erken erişim haberleri bölümünde açıkladığımız Red Dead Online’ı sürekli olarak geliştirmemize yardımcı olmak için mümkün olduğunca çok bilgi ve geri bildirim toplarken, istikrarlı ve eğlenceli bir deneyim sunmayı amaçlıyoruz.”

Red Dead Online beta red dead online

Bu nedenle Rockstar, Red Dead Online oyuncularına ilerlemenin kaybedilebileceği belirli durumlar olabileceğini hatırlatıyor:

“Süreç boyunca tüm oyuncuların ilerlemesinin uzun vadede bozulmadan devam edeceğini umuyoruz. Ancak bu tarz büyük ölçekli çevrimiçi deneyimler için birçok betada olduğu gibi, hata durumlarında sıra veya diğer istatistik sıfırlamalarını uygulamak gerekebilir.”

Diğer bir deyişle, beta testi boyunca en azından erken dönemde karakterinizin ilerlemesine fazla bağlı kalmamak en iyisi.

Şaşırtıcı bir durum olmasa da beta, stres testi ve demo kelimelerinin büyük ölçüde kullanıldığı bu dönemde, oyunculara neyle karşılaşabileceklerini hatırlatmak gerekiyor.

Red Dead Online hakkında gelebilecek güncellemeler için takipte kalın!