Red Dead Online beta bugünden itibaren başlıyor!

Vahşi Batı’yı arkadaşlarınızla veya düşmanlarınızla fethetmeye hazır olun. Rockstar Games, Red Dead Online betasının bugün başlayacağını duyurmuştu. İlk olarak belirli bir grup oyuncu için hazır olacak ve ardından hafta ilerledikçe yavaşça genişleyecek. Red Dead Redemption 2 sahipleri beta sürecinde ücretsiz yer alacaklar.

Red Dead Redemption 2’nin çok oyunculu modu, Ultimate Edition’a sahip olan oyuncular için bugün (27 Kasım Salı) TSİ 16.30’da başlayacak.

Red Dead Online Beta aşamalı olarak yapılacak

28 Kasım Çarşamba günü, Red Dead Redemption 2’yi lansman gününde (26 Ekim) oyunu oynayanların hepsi betaya katılabilecek.

29 Kasım Perşembe günü ise beta, lansmanın yapıldığı hafta sonu (26-29 Ekim) sırasında oynayan herkese açılacak.

Son olarak, 30 Kasım Cuma günü tüm oyuncular Red Dead Online betasına katılabilecek.

Red Dead Redemption 2 Rockstar Games red dead online

Red Dead Online beta, bir karakter yaratmanıza ve özelleştirmenize, yeteneklerinizi uyarlamanıza ve New Austin bölgesi de dahil olmak üzere Red Dead Redemption 2 haritasının tamamına erişebilmenize izin verecek. Gezgin NPC’lerle (oyuncu olmayan karakterler) tanışacak, hayvanları avlayacak ve tek oyunculu moddaki diğer özelliklerin tadını çıkaracaksınız. Ayrıca betada 7 oyuncuya kadar çete kurabileceksiniz. İşte resmi açıklama:

“Red Dead Online, temelinde Red Dead Redemption 2’nin geniş ve derin detaylı manzaralarını, şehirlerini, kasabalarını ve habitatlarını çok sayıda oyuncu tarafından paylaşılmaya hazır yeni, canlı bir çevrimiçi dünyaya dönüştürüyor. Karakterinizi oluşturun ve kişiselleştirin, yeteneklerinizi oyun tarzınıza uyacak şekilde şekillendirin ve yeni sınırlar deneyimleyin.

Bu büyük dünyayı yalnız ya da arkadaşlarla keşfedin. Yedi oyuncuya kadar ekip kurun veya katılın! Kampta ateş etrafında toplanın, avlanın veya balık tutun, kalabalık şehirleri ziyaret edin, düşman çeteleriyle savaşın ve sığınaklarına saldırın, hazine avına çıkın, görevler alın ve 5 eyaletteki tanıdık karakterlerle etkileşimde bulunun. Ya da spontan çatışmalara girerek kanunsuzlara karşı savaşın. Açık dünyanın tüm zorluklarında, hatta daha fazlasında diğer oyuncularla ya da diğer ekiplerle rekabet edin.”

Red Dead Online, Red Dead Redemption 2’nin çıkmasından 1 ay sonra beta olarak yayınlanacak. Yeni çevrimiçi mod Rockstar tarafından; “Red Dead Redemption 2’nin muazzam açık dünyası ile bağlantılı yeni çevrimiçi bir deneyim” olarak tanımlanıyor.

Rockstar, başlangıçta bazı sorunlar beklediğini de belirtti. Her şeyden önce bir beta ve bu büyüklük ve ölçekte çoğu çevrimiçi deneyimde olduğu gibi, kaçınılmaz olarak lansmanda bazı türbülanslar olabileceğini ekledi.

Geliştirici bu süreçte Red Dead Online oyuncularından deneyimlerini ve sorunlarını geri bildirimle iletmelerini bekliyor.

Red Dead Online öncesi oyun hakkında fikir sahibi olmak için Red Dead Redemption 2 incelememize göz atabilirsiniz.