PUBG’nin yaratıcısı artık battle royale moduyla ilgilenmiyor

PlayerUnknown geçtiğimiz haftalarda sadece PlayerUnknown’s Battlegrounds’taki rolünden uzaklaştığını ve şirkette oyunun gelişiminden farklı bir rol aldığını açıklamıştı. Anlaşılan Brendan Greene’in sadece PUBG ile değil battle royale türüyle de işi bitti. PUBG ile geçirdiği zamanı “vahşi bir yolculuk” olarak nitelendirerek yeni tür oyunlara odaklanmak istiyor. Tabii ki bu projeler şimdilik bir sır olarak kalacaklar ancak hayatta kalma konseptinden daha farklı bir adım bekleyebilirsiniz.

Greene Mart ayında PUBG Corporation’ın bir yan kuruluşu olarak “PUBG Özel Projeleri” olarak bilinen bir takıma liderlik edeceğini açıklamıştı. GamesIndustry.biz ile yapılan röportajda, bu ekibin battle royale türüne odaklanmayacağı ortaya çıktı. Yeni ekipte hakkında çok detay sunmasa da, “insanları daha önce yapmadığımız şekilde birbirine bağlayan projeler” üzerine yoğunlaşmak istediğinden bahsetti.

“Ayakta kalan son adam kavramı harika, ama bunu yaptım. PUBG 2’yi yapmayı gerçekten hiç düşünmedim. Battle Royale’i inşa ettim ve artık başka şeyler denemenin zamanı geldi. İnsanları nasıl bağlayacağımız ve sahip olduğum farklı deneyimleri nasıl sağlayacağım hakkında fikirler var.”

PUBG Brendan Greene pubg

Gerçek adı Brendan Greene olarak da bilinen PlayerUnknown, ilk olarak 2017 yılında PUBG‘nin piyasaya sürülmesiyle oyun endüstrisinde patlama yaptı. DayZ için yazdığı modlarla kayda değer bir başarı yakalamasına rağmen, onu asıl bugünlere getiren PUBG’nin hayatımıza girmesi oldu.

Battle royale türünü popüler hale getirmede PUBG’nin büyük yardımı oldu ve hatta Epic Games’in de Fortnite‘a odaklanmasına odaklanmasına neden oldu. Türün başarısı, Electronic Arts ve Activision gibi büyük yayıncıların da Battlefield 5 ve Call of Duty gibi efsanevi markalarla pastadan kendi paylarını almaya çalıştıklarını gösteriyor.

PlayerUnknown artık PUBG ile yakından ilgilenmese de hala sağlam adımlarla yoluna devam ediyor. 2018’in sonlarına doğru PlayStation 4’te de yayınlandı ve yeni bir karlı harita Vikendi‘yi haritalar arasına ekledi.