PUBG’nin mucidi, oyunun gelişiminden farklı bir role geçti

“PlayerUnknown” olarak bilinen Brendan Greene mimarı olduğu battle royale oyunu PlayerUnknown’s Battlegrounds‘tan uzaklaşıyor. Yine PUBG Corporation ile birlikte çalışacak olan Greene oyunun gelişiminden farklı, yeni bir role geçecek.

Greene, Twitter‘dan yaptığı duyuruda PUBG Corporation’ın yeni araştırma birimine girdiğini açıkladı. “PUBG Özel Projeleri” olarak bilinen bölümde; yeni teknolojiler, araçlar, iletişim yolları ve oynanış alanlarında yenilikler keşfedecek. Değişimin bir parçası olarak Greene, Seul’den Amsterdam’a taşınacak.

Greene, PlayerUnknown’s Battlegrounds’ın hızla yükselen başarısından sonra en üretken oyun geliştiricilerinden biri oldu. Greene, bağımsız bir oyun olarak PUBG‘yi yaratmaadn önce H1Z1 gibi oyunlar için yaptığı modlarla kayda değer çalışmalara imza attı. Battle royale türünün hızlı yükselişine ve bugün geldiği noktaya önayak oldu.

Türün yaygınlaşmasından bu yana birçok battle royale oyunu gelip geçmiş olsa da, Fortnite ve Apex Legends gibi başarılı yapımların arasında, PUBG hala en popüler oyunlardan biri. Oyun henüz Aralık 2018’de PlayStation 4’e geldi ve yeni platformunda hızla başarıyı yakaladı ve hala yeni haritalar ve modlarla destekleniyor. Ayrıca, PUBG oyuncuları cezbetmek için PlayStation’a özel içeriklere de sahip.

Bu hamlenin ardından PlayerUnknown’s Battlegrounds‘tan ne tür projelerin geleceğini merakla bekliyoruz.