Project Resistance, Resident Evil serisinde yeni bir soluk

Capcom Yapımcısı Matt Walker, Resident Evil evreninde geçen yeni asimetrik kooperatif deneyim Project Resistance ile ilgili endişeleri gidermek için Twitter‘dan bazı paylaşımlar yaptı. Walker’a göre geliştiriciler bir marka içindeki her yeni oyunda benzer deneyimler ortaya koymaya devam ederse oyuncuların ilgisini kaybediyor. Yapımcı ayrıca yeni oyuna güvendiğini ve yayıncının artık genişleyip yenilikler sunmasının zamanının geldiğini ifade etti.

Walker Project Resistance hakkında paylaştığı tweet serisinde şunları aktardı:

“Project Resistance fikrinden memnun olmayan çok sayıda insan görüyorum. İnsanların RE2 ve RE7’de sunulan kaliteli deneyimden daha fazlasını istemeleri kesinlikle mantıklı. Nana göre bir şirket olarak insanların bizden bekledikleri deneyimleri geliştirmenin yanı sıra dallanmaya ve yeni bir oyun sunmaya çalışmamız gerekiyor. Aynı şeyi tekrar tekrar sunmaya devam edersek, insanlar yaptığımız şeylere olan ilgisini yavaş yavaş kaybedeceklerdir. Project Resistance bunu gerçekleştirmek için ilginç bir yolu sunuyor.

Peki en önemli kısım ne? Geleneksel olmasa bile büyük bir hayatta kalma korku deneyimi. Bence bazen markayla ilgili şeyler yaparken, aslında markanın özüne sadık kalmayan şeyler karıştırıyoruz, ancak bu proje o tuzağa düşmüyor. Kapalı betanın daha fazla insanların oynamak isteyeceği ve seriyi canlandırıcı yeni bir oyun olduğunu görmek için sabırsızlanıyorum. Özünde kesinlikle hayatta kalma – korku oyunu. Oynayan insanlar olumlu karşıladı ve umarım CBT (kapalı beta testi) sırasında daha da fazla insan oynayarak eğlenir.

Oyunu oynamış olan kişilerden geri bildirim almaya çalışıyoruz ve böylece daha iyi hale getirebiliriz. Bu da bizim çapımızdaki yayıncılarında oldukça nadir görülür. Geri bildirime dayanarak bir projeden fantastik bir oyuna dönüşebilir.”

Project Resistance PlayStation 4, Xbox One ve PC platformları için geliştiriliyor. Kapalı beta tarihlerine ve yeni TGS 2019’da fragmanına buradan erişebilirsiniz.