Project Resistance kapalı beta tarihleri ve yeni fragman

Capcom 4v1 asimetrik PvP özelliğiyle öne çıkan yeni Resident Evil oyunu Project Resistance’ı resmi olarak tanıttı. Ayrıca oyun için Ekim ayının başında kapalı beta gerçekleştirilecek.

Project Resistance Raccoon City dolaylarında geçen yeni ve bağımsız bir Resident Evil oyunu diyebiliriz. Dead by Daylight, Friday the 13th ve Predator: Hunting Grounds gibi oyuncular kooperatif olarak üç seviyede kaçması gerekiyor. Hepsi Mastermind olarak oynayan 5. bir oyuncunun yerleştirdiği zombileri ve tuzakları geçmek zorunda.

Capcom 4 Ekim – 7 Ekim tarihleri arasında kapalı beta planlanıyor. İlgilenen oyuncular resmi Project Resistance resmi sitesinden 12 – 18 Eylül tarihleri arasında beta için kayıt olabilirler. İşte yeni oyun için yayınlanan oynanış fragmanı:

Dört oyunculu olarak oynanabilen karakterler üçüncü şahıs olarak kontrol ediliyor ve her birinin kendi sınıfına göre benzersiz bir yeteneği var. İşte şimdiye kadar ortaya çıkan 4 karakter:

  • Valerie – Başkalarını iyileştirebilen bir destek karakteri.
  • January – Güvenlik kameralarını devre dışı bırakıp Mastermind’ı engelleyen bir hacker.
  • Tyrone – Güçlü vuruşlarıyla düşmanları yok edebilen bir tank.
  • Samuel– Düşmanlarına yumruk yağmuruna tutan saldırı karakteri.

Mastermind üçüncü şahıs olarak oynanamıyor. Bunun yerine beşinci oyuncu güvenlik kameralarını kontrol ederek stratejik konumlara tuzakları ve zombileri yerleştirebilen bir konumda. Ayrıca Mastermind sonunda Mr. X Tyrant’ı çağırabiliyor ve onu kontrol edebiliyor. Mastermind’ın aksine Mr. X üçüncü şahıs kamera açısından oynanabiliyor. Mr. X’in yumruk atma, yakalama gibi çeşitli hareketleri var.

Project Resistance, Resident Evil 7 ve Resident Evil 2 Remake gibi Resident Evil oyunlarına güç veren RE Engine oyun motoruyla yapıldı. RE Engine ayrıca Devil May Cry 5 için de kullanılmıştı. Son olarak Capcom Project Resistance’ın PS4, Xbox One ve PC’ye (Steam) geleceğini de doğruladı.