Monster Hunter: World satışları 13 milyona ulaştı!

Monster Hunter: World satışları başarılı bir şekilde devam ediyor ve Capcom’un canavar avı oyunu yeni bir dönüm noktasına ulaştı. Geçtiğimiz Mayıs ayında oyun 12 milyon satış yaparak şirket tarihinin en çok satan oyunu olmuştu. Son rakamlar Monster Hunter: World’ün 17 Temmuz 2019 itibarıyla dünya çapında 13 milyon kopya sattığını gösteriyor.

Haberler Monster Hunter’ın resmi Twitter hesabından geldi. Ayrıca oyunun yeni başarısını kutlamak için oyuncular 25 Temmuz – 29 Ağustos tarihleri arasında özel bir eşya paketiyle ödüllendirilecek. Ödüller arasında bir Attack Jewel, 13 Appreciation Ticket, 13 Silver Eggs ve 3 Heavy Armor Sphere yer alıyor. Bu arada Capcom’un Attack Jewel vermesi sevinçle karşılandı. Çünkü oyuncuların aktif olarak aradığı nadir bir dekorasyon ve ödül paketi bu açıdan harika bir fırsat.

Monster Hunter: World satış rakamlarına bakılırsa Iceborne genişlemesi büyük bir oyuncu kitlesiyle başlayacak. Yeni genişleme oyunun son büyük güncellemesi olacak ve yeni canavarlar, daha fazla hikaye içeriği, Clutch Claw (canavarların üzerine atılarak tutunup saldırmak) gibi tamamen yeni oynanış mekanikleri sunacak. Monster Hunter World: Iceborne 6 Eylül’de yayınlanacak. Yeni genişleme hakkında tüm bilinenlere buradan erişebilirsiniz.

Capcom oyunun başarısını el konsollarından ev konsollarına geçişine ve aynı zamanda dünya çapında eş zamanlı olarak yayınlanmasına bağlıyor.