Minecraft: Story Mode sezonları mağazalardan kaldırılıyor

Minecraft: Story Mode sona yaklaşıyor. Mojang ile Telltale Games tarafından ortak geliştirilen ve yayınlanan bölüm tabanlı grafik macera oyunu artık desteklenmeyecek. Minecraft: Story Mode, Ekim 2015’te oyunun ilk beş bölümünü yayınladı ve 2016 yılının ortalarında DLC olarak yayınlanan ek bölümlerle birlikte Mart 2016’ya kadar ilerlemeye devam etti.

Oyun, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, Wii U, Nintendo Switch, macOS, PC, Android, iOS, Apple TV ve hatta Netflix de dahil olmak üzere birçok platformda yayınlandı. Her ne kadar Minecraft milyonlarca insanın keyifle oynadığı ve dünya çapında 176 milyon kopya satan bir oyun olsa da, Telltale’nin kapanması Minecraft: Story Mode‘un desteğinin sona ermesine neden oldu.

Mojang dün sitesinde yayınladığı yazıyla oyuncuları kararı hakkında bilgilendirdi. Oyuncular, satın aldıkları bölümleri en geç 25 Haziran’a kadar indirmek zorundalar:

“Yayıncı adına Minecraft: Story Mode – A Telltale Games Series, 1. ve 2. Sezonlar 25 Haziran 2019 itibarıyla desteklenmeyecek. Bu sezonları satın aldıysanız, lütfen Haziran ayında hizmet kesilmeden önce kalan tüm bölümleri indirin.

Yani PC, macOS, PlayStation 3, PlayStation 4, PlayStation Vita, Wii U, Nintendo Switch, Xbox 360, Xbox One, Android veya iOS’ta her iki Minecraft: Story Mode sezonuna da sahipseniz, 25 Haziran 2019 tarihine kadar bölümleri indrin. Tüm bölümlerin indirildiğini kontrol etmenizi tavsiye ederiz!”

Ne yazık ki, Telltale‘in trajedik kapanışının ardından son 10 yıla damga vuran, sevilen macera oyunlarından bazıları yavaş yavaş dijital mağazalardan kaldırılmaya başlandı.