Minecraft Aquatic eski konsollar için son güncelleme olacak!

Minecraft Aquatic eski konsollar için son güncelleme olacak!
Mojang, Minecraft'ın yaklaşan Aquatic güncellemesinin, PlayStation 3, Xbox 360, PS Vita ve Wii U sürümleri için son yama olacağını açıkladı.Geliştirici, web sitesinde yayınladığı bir yazıda, tüm platformları desteklemeye...

Mojang, Minecraft'ın yaklaşan Aquatic güncellemesinin, PlayStation 3, Xbox 360, PS Vita ve Wii U sürümleri için son yama olacağını açıkladı.

Geliştirici, web sitesinde yayınladığı bir yazıda, tüm platformları desteklemeye devam etmek istediklerini belirtti. Ancak eski konsolların oyunun aktif kullanıcı tabanının yüzde 5'inden daha azını oluşturduğuna dikkat çekildi. Mojang, bu platformları güncellemek için yatırım yapmanın zorlaştığını vurguladı.

Güncelleme ilk olarak Minecraft'ın Java Edition, Xbox One, Switch, mobile ve Windows 10 için oyunun yeni Bedrock Engine tabanlı sürümlerine gelecek. PS4'e ise eski platformlarla birlikte daha sonraki bir süre içinde yayınlanacak. Xbox One'da Minecraft'ın eski sürümüne sahipseniz, yeni sürümü Xbox mağazasından ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Switch oyuncuları ise Aquatic güncellemesi yayınlandığında için bir yama alacaklar ve yeni sürümü ücretsiz olarak yükleyebilecekler.

Aquatic güncellemesinin yayın tarihi henüz açıklanmadı, ancak açıklandığında takipçilerimizi haberdar edeceğiz.

Geçtiğimiz aylarda yeni başkan Helen Chiang, başarılı yapımlarının Aralık 2017’de 74 milyon aylık aktif kullanıcıyla yeni bir rekor kırdığını ortaya koydu. Minecraft şimdiye kadar tüm platformlarda 144 milyon kopya sattı.